Карл Брюллов цікаві факти

Карл Брюллов цікаві факти з життя відомого художника, живописця викладені в цій статті.

Карл Брюллов цікаві факти

У Брюллова вчилося багато художників-реалістів, зокрема українських — Іван Сошенко, Дмитро Безперчий, Тарас Шевченко та інші.

Живучи в Петербурзі, Брюллов ніколи не брався за групові портрети приїжджих московських чиновників або купців з їх столичними товаришами. Відмовляючи, він завжди говорив одну і ту ж фразу: «У вас є власний чудовий художник», натякаючи на В. А. Тропініна. Цим живописець зайвий раз виявляв свою повагу таланту московського портретиста.

Деякі картини Брюллова з невідомих причин закінчували його учні. До числа таких робіт відноситься портрет І. А. Крилова: його права частина була дописана одним з учнів живописця Ф. Горецьким.

Портрет поета Василя Жуковського розіграли в лотерею й виручили 2500 рублів, за які викупили з кріпацтва Тараса Шевченка.

Раніше його прізвище писали як Брюлло, що доводило чужоземне походження родини, яка оселилася в Петербурзі. За легендою, після створення картини «Останній день Помпеї» цар Микола І вельможно додав до прізвища літеру «В», аби вона сповіщала іноземцям про підданого з Російської імперії і нагадувала російські прізвища. Так художник став БрюллоВим. Насправді, це сталося раніше — ще 1822 року, коли випускник академії Карл Брюлло вперше відправлявся за кордон.

У художника і царя склалися погані відносини. Коли той натякнув про бажання мати портрет пензля Брюллова, той довго зволікав. Але час настав і художник прибув у палац. Цар сильно запізнився і художник полегшено покинув палац, бо отримав право не писати небажаний портрет, замовлення на який йому нав’язали силоміць. Портрет так і не був створений.

Життя в Петербурзі не склалося. Погіршилися і відносини з аристократами. Життя в столиці нічим не нагадувало улюблену Італію. Розчарований, ображений художник випрохав дозвіл виїхати в Італію знов.

За легендою, він доїхав до кордону і зняв увесь свій одяг і викинув його. На запити відповів, що не хоче брати в Італію навіть пилюку батьківщини-мачухи.

«Портрет археолога Мікеланджело Ланчі» — остання робота Брюллова — стала однією з перших картин, куплених П. М. Третьяковим для своєї колекції.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *