Карл Лінней відкриття та внесок в науку

Що зробив Карл Лінней і який внесок зробив Лінней в науку, Ви дізнаєтеся в цій статті.

Карл Лінней відкриття та внесок в науку

Вчений біолог Карл Лінней зробив важливі відкриття в області біології. Своєю головною працею під назвою «Система природи», виданою в 1735 році, Лінней зробив істотний внесок в розвиток біології — він представив світу прогресивну на той час систему органічного світу.

Заслуги Карла Ліннея:

  • Вчений був першим, хто встановив реальність видів, їх універсальність, а також виділив головну ознаку — це вільне схрещування між особинами одного виду.
  • Лінней ввів в систематику основні її одиниці: вид — рід — родина — ряд — клас.
  • Він є творцем системи органічного світу, згідно з якою всі рослини були розділені на 24 класи — 23 класи квіткових і один клас спорових і голонасінних. З класів квіткових Карл Лінней виділив по числу тичинок 12 класів,  в 13-ий клас об’єднав рослини, які мають більше 12 тичинок. А ось класи 14 — 23 характеризувалися ще і будовою андроцій. У тваринному світі він виділив 6 класів: ссавці, птахи, амфібії, риби, черви та комахи.
  • Ще один внесок Ліннея в розвиток біології це введення бінарної, подвійної номенклатури замість існуючої системи з багатослівних, громіздких назв. Вона вказувала на те, що організм належить до окремого роду і виду.
    Вченим було описано більше 10 тисяч видів рослин і більше 4,5 тисячі видів тварин.
  • Як вчений-ботанік він зміг удосконалити ботанічну мову. Ним було встановлено близько 1000 термінів.
  • Він був першим, хто помістив в один ряд людину з мавпами, грунтуючись на їх морфологічній схожості.
  • Виходячи з цих досягнень, шведського натураліста і вченого по праву назвали батьком систематики. Його наукові праці вивели біологію з кризи і сприяли накопиченню нових, корисних знань.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Ліннея в еволюційне вчення.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *