Карл Маркс біографія скорочено

Суспільство

Карл Маркс біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Карл Маркс біографія коротко

Карл Генріх Маркс (1818 – 1883) – економіст, філософ, політичний журналіст.

Народився 5 травня 1818 року у Трірі, Пруссія.
Освіта в біографії Маркса була отримана в гімназії Тріра. Після її закінчення в 1835 році, Карл вступив до університету міста Бонн, потім Берлінський університет. У 1841 році Карл Маркс закінчив університет, захистив докторську дисертацію. У той час він захоплювався висуненням атеїстичних, революційних ідей з філософії Гегеля.

У 1842-1843 роках працював у газеті «Rheinische Zeitung», де, будучи журналістом і редактором, не соромився критикувати уряд.

У 1843 році Маркс одружився із аристократкою Дженні фон Вестфален, племінницею засновника концерну Philips. Молода сім’я переїхала до Парижа, де Маркс познайомився з Генріхом Гейне та у 1844 році започаткував дружбу з Фрідріхом Енгельсом, з яким його до кінця життя об’єднувала спільна робота. Саме Енгельс звернув увагу Маркса на становище робітничого класу.

У 1846 його вигнано з Парижа, так само як Енгельса, й він переїхав у Брюссель.

Коли вибухнула лютнева революція 1848, Маркса вислано з Бельгії. Він приїхав знову до Парижа, а звідти, після березневої революції, до Німеччини, до Кельна. Там він спробував знову видавати «Rheinische Zeitung». Газета виходила з 1 червня 1848 до 19 травня 1849, після чого була закрита через економічні труднощі та цензуру.

Карла Маркса вислано з Німеччини 16 травня 1849. Він вирушив зі своєю сім’єю спочатку до Парижа, але його вислано, і звідти після демонстрації 13 червня 1849 виїхав до Лондона, де і жив до самої смерті.

У 1864 році їм була заснована «Міжнародна робоча асоціація».

1867 вийшов перший том «Капіталу».

Карл Маркс помер 14 березня 1883 у Лондоні, у віці 64 роки і похований на Хайгейтському цвинтарі.

Останні томи «Капіталу» Енгельс видав вже після смерті Маркса.

«Капітал» Маркса є однією з найважливіших його робіт. Економічна теорія Маркса, описана в цій праці, використовувала теорію А. Сміта, Д. Рікардо. Маркс розглядав питання додаткової вартості, досліджував взаємозв’язок праці і вартості, товару і грошей. Економічне вчення Маркса дозволило вирішити кілька проблем, наявних в теорії Рікардо.
Філософія Маркса щодо устрою держави стверджує, що політично панівний клас громадян керує країною. Будова буржуазної держави Маркс розглядає як реалізацію інтересів такого класу.
Узагальнена матеріалістична філософія Карла Маркса, його економічна теорія, ідеологічні погляди послужили основою руху «марксизму».

Оцініть статтю
Додати коментар