Катерина Медічі цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Катерина Медічі цікаві факти

Знаменита правителька Катерина Медічі народилася в 1519 році у Флоренції. Вона була дочкою герцога Урбинского Лоренцо II де Медічі і французької принцеси з роду Бурбонів Мадлен де ла Тур д’Овернь.

У 14 років була видана заміж за герцога Орлеанського, який згодом став королем Франції Генріхом II. Справжня представниця Медічі, Катерина завжди таїла в душі глибоку спрагу влади і залишилася в історії як призвідниця «Варфоломіївської ночі».

Катерина Медічі не мала великого впливу при дворі, але все змінилося зі смертю короля в 1559 році.

Катерина Медічі протягом 30 років носила траур по своєму чоловікові і увійшла в історію Франції під ім’ям «Чорна королева».

Катерина стала регентшею свого хворобливого і слабкого сина Франциска II і фактично отримала у владу країну, яка стояла на порозі громадянської війни. За допомогою інтриг і підступності Катерина почала розправлятися зі своїми ворогами, особливо з фавориткою чоловіка Діаною де Пуатьє.

Найвідомішим фактом діяльності Катерини Медичі залишається «Варфоломіївська ніч». Одна частина населення Франції, в тому числі королівська сім’я, дотримувалася католицизму, а інша – протестантизму (французькі протестанти ще звалися гугенотами). Відповідно до загальноприйнятої версії, Катерина влаштувала пастку для лідерів гугенотів, запросивши їх на весілля своєї дочки і Генріха Наваррського. У ніч на 24 серпня 1572 року вулиці Парижа захлеснула хвиля насильства, жертвами якої стали близько 10 тисяч гугенотів. Однак існує версія, по якій Медічі могла і не знати про підготовку змови. Прийнявши всю відповідальність на себе, вона не визнала втрату контролю над ситуацією в країні.

На сьогоднішній день мало кому відомо, що Медічі була також великою цінителькою мистецтва і меценаткою. Під її керівництвом був побудований замок Тюїльрі і нове крило Лувру. Вона також збирала рідкісні стародавні рукописи, які налічували сотні примірників в її бібліотеці.

Саме з легкої руки Катерини Медичі французи полюбили балет, а жінки відкрили для себе корсети і нижню білизну.

Народження в 1537 році позашлюбної дитини у чоловіка підтвердило чутки про безпліддя Катерини. Багато хто радив королю анулювати шлюб. Під тиском чоловіка, який бажав закріпити своє становище народженням спадкоємця, Катерина довго і марно лікувалася у всіляких магів і цілителів з однією-єдиною метою – завагітніти. Були використані всі можливі засоби для вдалого зачаття, в тому числі пиття сечі мула і носіння навозa корови і оленячих рогів на нижній частині живота. 20 січня 1544 року Єкатерина народила сина Франциска. Раптове чудодійне лікування від безпліддя пов’язують з відомим лікарем, алхіміком, астрологом і провісником Мішелем Нострадамусом.

Катерина Медічі була самовідданою матір’ю, навіть незважаючи на всі методи, якими вона користувалася за підтримки своїх синів-королів: Франциска II, Карла IX і Генріха III. Вона померла у віці 70-років і, на щастя, не застала повного краху справи всього свого життя. Останній з 10 її дітей, Генріх III, був убитий незабаром після її смерті, і династія де Валуа обірвалася.

З усіх 10 дітей Катерини тільки Маргарита прожила досить довге життя – 62 роки. Генріх не дожив до 40, а решта дітей не дожили навіть до 30.

Оцініть статтю
Додати коментар