Кіндрат Рилєєв біографія

Кіндрат Рилєєв біографія скорочено російського поета, декабриста викладена в цій статті.

Кіндрат Рилєєв біографія

Кіндрат Федорович Рилєєв  народився 18 вересня (29 вересня) 1795 в селі Батово (Петербурзька губернія) в дворянській сімї.
У 1801 році за повчанням матері починає навчання в першому кадетському корпусі Петербурга. Саме тут з’являється прагнення до творчості, перші вірші Рилєєва. Наприклад, «Кулакіяда».
У 1814 році, став офіцером, вирушає в похід разом з російською армією у Францію, Швейцарію. У 1818 році Рилєєв іде у відставку. Двома роками пізніше одружується на Наталії Тевяшіній, поселяється в Петербурзі. На цьому життєвому етапі творчість Рилєєва розквітає, видаються його вірші, а також невеликі статті. У 1821 році поета обирають на посаду засідателя кримінальної палати, через три роки він влаштовується на службу в російсько-американську компанію.
Літературні збори, що проходили в будинку поета, наштовхнули на думку щорічно випускати альманах. Після цього три роки поспіль виходить «Полярна зірка». Тоді ж публікуються нові твори Рилєєва: «Думи», «Войнаровський».

У 1823 році став членом Північного товариства декабристів, очолив потім його найбільш радикальне крило. Спочатку стояв на помірних конституційно-монархічних позиціях, але згодом став прихильником республіканського ладу. Це демократичне об’єднання проводило свої збори в будинку Рилєєва.

Був одним з головних організаторів повстання 14 (26) грудня 1825. На наступний же відбувся його арешт. Рилєєв вірші писав навіть в ув’язненні. Визнавши себе винним, отримав смертельний вирок. Рилєєв страчений через повішення 13 (25) липня 1826 в Петропавлівській фортеці

Свої твори він розцінював не як літературну творчість, а як громадянський обов’язок.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *