«Кінське прізвище» Чехов

Кінське прізвище — розповідь А. П. Чехова, вперше опублікована в 1885 р
Написаний у формі розповіді-анекдоту.

«Кінське прізвище» скорочено

Коли у відставного генерал-майора Булдеева розболівся зуб, то прикажчик Іван Овсійович порадив йому звернутися до знахаря, який вміє заговорювати такий біль (у тому числі заочно, по телеграфу). Однак прізвище цього знахаря-чарівника прикажчик забув, він пам’ятав тільки, що воно «мов як би кінське». Родина генерала стала перебирати прізвища начебто Копитін, Тройкін, Уздечкін, Гнедов, Мерінов і т. д. Лише коли приїжджає доктор і видаляє хворий зуб, від’їжджаючи назад і заговоривши з прикажчиком про корм для свого коня, доктор наштовхує прикажчика згадати це «кінське прізвище» — Овсов

«Кінське прізвище» головні герої

Генерал-майор Булдеев. Зубний біль перетворює його з важливої фігури в комічний персонаж, що підкреслює прізвище, співзвучне з балдою. Вважаючи «заговір зубів» дурницями і шарлатанством, але замучений болем, він наполягає щоб прикажчик згадав «кінське прізвище», відмовляється від видалення зуба, а потім сам посилає за доктором. Єжи Фарино, слідуючи психоаналітичній традиції, бачить у історії з видаленням зуба метафору кастрації.

Знахар. Відсутній персонаж. Евсеєвич описує його так: «акцизний Яків Васильович. Заговорював зуби — перший сорт. »« Сила йому така дана … »« в Саратові у тещі живе. »« До горілки дуже мисливець, живе не з дружиною, а з німкенею, але, можна сказати, чудодійний пан. »« Його в Саратові кожна собака знає.» Фарино вважає, що він грає роль свого роду посередника між світом живих і світом мертвих, це одна з причин, по якій прізвище кінське (кінь — переносник), а не, приміром, пташине.

Осавула Іван Евсеєвич. Його по-батькові співзвучне з забутим прізвищем знахаря, він грає по відношенню до нього роль свого роду представника.
Доктор. Ніяк в оповіданні не описується (крім того, що приїжджає на бричці, запряженій кіньми).

Генеральша.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *