Кишковопорожнинні цікаві факти

Цікаві факти про тварин

Кишковопорожнинні або Радіально-симетричні – група багатоклітинних безхребетних тварин.

Кишковопорожнинні тварини єдині в своїй групі, які мають жальні капсули, завдяки цьому вони можуть при необхідності, зазвичай під час подразнення, викидати з тіла нитку, яка містить отруту. Яд повинен паралізувати будь-яку тварину,що напала, але зазвичай це стосується тільки дрібних особин.

Цікаві факти про кишковопорожнинних

Всього нараховується більше 10 тис. видів кишковопорожнинних.

Найбільший кораловий риф (колонія крихітних кишковопорожнинних, що утворюють захисний вапняний скелет навколо себе) – це Великий Бар’єрний риф на північно-східному узбережжі Австралії. Його довжина – 2027 км, ширина – 72 км, а загальна площа – 207 км2.

Для росту корала необхідне сонячне світло, в зв’язку з чим вони рідко ростуть глибше 14 метрів.

З 1/200 частини пошкодженої гідри можна виростити новий організм.
Доведено, що гідри теоретично безсмертні.

Максимальна швидкість медуз – 55 км /год.

Кишковопорожнинні мають щупальця, які є важливими частинами їх тіла. За допомогою щупалець тварина обхоплює свою здобич і проштовхує її до себе в рот, де проходить часткове переварювання, видобуток перетравлюється на дрібні фрагменти, далі проходять до ектодермальних клітин, вони вже всмоктують корисні речовини. Якщо якісь частки не перетравилися, то вони виходять назад через ротову порожнину;

– Порожнисті нитки, якими кишковопорожнинні тварини захищаються і нейтралізують інших тварин, виглядають як щупальця. Жальні клітини розташовані на кінчиках щупальця, за зовнішнім виглядом вони схожі з гарпунами, які впиваються в тіло жертви і впирскують отруту;

Отрута жальних клітин деяких кишковопорожнинних тварин діє навіть на людей. Вважається, що отрута від різних кишковопорожнинних не шкідлива для людини, але насправді це помилкова думка. Деякі з видів тварин можуть викликати у людини сильний опік, зареєстровані й випадки коли відмовляла дихальна і нервова система, що призводило до болісної смерті;

– Кишковопорожнинні тварини діляться на дві категорії, одна і них веде рухливий спосіб життя, а інша – нерухомий. В цілому, людям варто побоюватися всіх різновидів цих тварин, щоб не піддавати своє здоров’я ризику. Наприклад актинії більше схожі на квіти, насправді це тварини з безліччю щупалець, які тільки й шукають здобич;

Реактивні двигуни були створені завдяки спостереженню за медузами, які пересуваються як і вони.

– більшість представників розмножуються статевим шляхом і мають планктонні або повзаючі личинки. Життєвий цикл значної частини тих, що жалять є метагенезом: закономірне чергування статевого і безстатевого розмноження.

Людина використовує деяких кишковопорожнинних. З мертвих вапняних частин коралів добувають будівельний матеріал, при випаленні отримують вапно. Чорні і червоні корали використовують для виготовлення ювелірних прикрас.

-Жальними клітинами деякі кишковопорожнинні можуть завдати опіки дайверам, плавцям і рибалкам. У деяких місцях коралові рифи перешкоджають проходу суден, служачи при цьому притулком і харчуванням для риб.

– Так як кишковопорожнинні хижаки, вони впливають на морські співтовариства тварин, їдять планктон, а великі актинії і медузи – ще і дрібних риб. У свою чергу медузами харчуються морські черепахи і деякі риби. Деякі види медуз їстівні (Rhopilema esculenta, Rhopilema verrucosa).

Оцініть статтю
Додати коментар