Китай: промисловість

Промисловість Китаю — промисловий потенціал Китайської Народної Республіки, становить близько 46,6% ВВП країни.

Китай: промисловість

Структура ВВП Китаю наближається до структури ВВП індустріально-аграрних розвинених країн: частка промисловості і сільського господарства співвідносяться як 1/2 до 1/3.

Швидкими темпами розвивається енергетика, країна посідає 1-е місце у світі за видобутком вугілля й 2-е за виробленням електроенергії. Розвиток чорної металургії спирається на значні запаси залізної руди й вугілля. Китай виробляє більше ніж 500 млн т сталі. За цим показником країна посідає 1-е місце у світі, випереджаючи Японію, що перебуває на 2-ому місці, майже в п’ять разів.

Багато галузей і виробництв в машинобудуванні за останній час стали визначати міжнародну спеціалізацію Китаю. Це верстатобудування, виробництво електроніки й побутової електротехніки. У країні розширюється виробництво тракторів та іншої сільськогосподарської техніки, автомобілів, суден та інших видів транспорту. У Південній частині Китаю розвиваються трудомісткі виробництва, а у Північно-Східній — важке машинобудування.

Галуззю міжнародної спеціалізації Китаю є легка промисловість. Половину всіх бавовняних, значну частину вовняних і шовкових тканин, а також одягу виробляють у Шанхаї.

1-е місце у світі посідає китайська рисоочисна й борошномельна промисловість. У значних обсягах виробляється олія, крупи, цукор. Розвиваються й інші виробництва, але експортне значення має тільки чайна, найбільше значення має зелений чай.

Китай: автомобільна промисловість

Близько половини (44,3% за даними 2009 г.) з вироблених автомобілів складають місцеві бренди (BYD, Lifan, Chang’an, Geely, Chery, Hafei, Jianghuai, Great Wall, Roewe, FAW та ін.), Решта виробляються на спільних підприємствах із зарубіжними автовиробниками (такими як Volkswagen, Mitsubishi, General Motors, Hyundai, Nissan, Honda, Toyota і т.д.) Переважна частина автомобілів, вироблених в Китаї, продається на внутрішньому ринку. Так в 2009 році на експорт пішло тільки 369,6 тис. З 13760000 випущених автомобілів.

У 2013 і 2014 роках вперше у світовій історії автовиробництва для якої-небудь країни Китай виробив більше 20 млн автомобілів — відповідно 22100000 та 23700000 одиниць.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *