Китай: цікаві відомості

Цікаві факти про Китай, про китайську культуру, звичаї, про сучасний Китаю, про населення Китаю ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві відомості про Китай

Китай — світовий лідер за чисельністю населення. Однак розподіл населення по територіях вкрай нерівномірно. Цікаво, що зі складу Китаю можна сміливо виключити близько половини території — кількість китайських громадян від цього практично не зміниться! Найбільш «безлюдними» районами КНР є Тибет, Внутрішня Монголія і Синьцзян-Уйгурський автономний округ.

У КНР найбільше міст-мільйонерів: близько 20.

Територію Китаю перетинають 5 різних часових поясів, однак через економічні потреби вся країна живе за єдиним часом.

Армія КНР є найбільшою в світі й налічує 2,3 мільйона солдатів . У разі необхідності на службу може бути призвано ще 400 млн резервістів.

Китайські міста потерпають від перевантаженості транспортом. Приміром, в 2010 році в Пекіні зафіксована дорожня пробка завдовжки в 100 км. Розібратися з нею не могли протягом 12 днів!

У Китаї не стягується ПДВ на контрацепцію. Держава хоч так намагається боротися з перенаселенням.

У КНР спостерігається найбільший «витік мізків» у світі. За статистикою, 70% кваліфікованих фахівців, які виїжджають на роботу за кордон, не повертаються назад в країну.

Китайці ставляться до людей європейського вигляду майже як до рок-зірок. Біла людина в китайському місті — дивина, на яку постійно звертають увагу. Доходить до того, що місцеві жителі просять у європейців сфотографуватися на пам’ять. Правда, це більше відноситься все-таки до китайських сіл, у великих містах до європейців встигли звикнути. Хоча навіть там в нічних клубах іноземцям надається велика знижка, так як вони приваблюють відвідувачів. Таке ставлення до іноземців не заважає китайцям називати їх не дуже-то поважним терміном «лаовай» — «заморський чорт».

Китайці — дуже нечистоплотні люди. Цілком звичайними явищами в китайських містах є: кидання сміття прямо собі під ноги, плювки де попало і навіть відправлення природних потреб у громадських місцях. Правда, вулиці все одно виглядають мало не стерильними. Ще б пак, при таких полчищах старанних двірників!

Найбільш шанованими і високооплачуваними професіями в Китаї є військові, поліцейські, співробітники держбезпеки, судді, лікарі, вчителі, спортсмени, працівники культури та журналісти. Для них в країні придумали навіть спеціальний термін — «дев’ять вовків». Держслужба в КНР — дуже почесне заняття. З нею пов’язаний один дуже цікавий факт: у Китаї пенсія державного чиновника складає рівно 100% його зарплати!

Правда, займати державні посади в Китаї часом небезпечно. За корупцію і зловживання службовим становищем в країні чекає смертна кара. Крім того, до смерті практично завжди засуджують торговців зброєю і наркотиками, противників існуючого режиму і терористів.

Цікавий факт: приблизно 50% населення КНР не вміє читати і писати. Правда, це ще непоганий показник, якщо враховувати те, що в 50-60-ті роки минулого століття грамотою володіло всього 10% китайців.

Китай дуже залежить від поставок енергоносіїв, тому в країні діє політика жорсткої економії. У КНР немає централізованого опалення та гарячого водопостачання. Хто може — ставить обігрівачі та бойлери, хто не може — мерзне.

Єдина заборонена тема в Китаї — критика рішень політичного керівництва країни. За необережні висловлювання китаєць цілком може нарватися на розстріл, іноземець — на депортацію.

Тайвань (або, як він іменується офіційно, Китайська Республіка) — повністю незалежна держава, проте в КНР відмовляються визнавати цей факт. Цікаво, що на китайських картах Тайвань позначається як провінція КНР, а на тайваньських картах весь материковий Китай включається до складу Китайської Республіки. Звичайно, куди ймовірніше, що в найближчому майбутньому Тайвань стане частиною КНР, а не КНР приєднається до Тайваню.

китайська стіна цікаві фактиОдним з 7 -ми чудес світу є — Велика Китайська Стіна (довжина — 8851,9 км). Будувалася вона з III століття до н.е по 1644 рік.

У Китаї не прийнято виставляти своє особисте життя на загальний огляд. На вулицях китайських міст майже неможливо побачити пару, що цілується. Пікантні теми в суспільстві всіляко обходяться, а за розповсюдження порнографії покладається серйозний тюремний термін.

«Чайнанет» фактично відособлений від іншого Інтернету. Facebook, Twitter, YouTube знаходяться під забороною. Google діє, правда, з серйозними «глюками». У Китаю є все своє: пошуковик Baidu, соціальна мережа RenRen, інтернет-аукціон TaoBao і т.д. Цікаво, що тарифікація Інтернету тут відбувається за часом, а не за обсягами трафіку.

Банківська система КНР також практично ізольована від решти світу. Знайти тут банкомат, що обслуговує картки Visa — велика проблема, зате банкоматів власної китайської системи Unionpay хоч відбавляй!

Цікавий факт про повсякденне життя китайців: виявляється, далеко не всі використовують для їжі палички. Приблизно половина населення користується тільки ложками. А ось вилки в Китаї в повсякденному житті практично не зустрічаються.

Китайці — одні з найактивніших курців у світі. У КНР викурюється до 2,5 трильйонів сигарет на рік, причому майже п’ята частина з них — контрафакт. У Китаї куріння є переважно чоловічим заняттям.

Якщо в будь-якому зоопарку світу у панди народжується дитинча, дирекція в обов’язковому порядку відправляє його в Китай.

Цікаво, що четвірка вважається в Китаї нещасливим числом. Доходить до того, що цифру 4 пропускають навіть у нумерації поверхів будівель

Папір, паперові змії, компас, порох, арбалет і друк були винайдені в Китаї.

Цікава інформація про Китай може бути доповнена через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *