Київська Русь цікаві факти

Київська Русь цікаві факти про стародавню державу Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Київську Русь

Самою знаменитою жінкою Київської Русі по праву вважається Княгиня Ольга. Саме вона тримала у своїх руках владу по смерті чоловіка Ігоря протягом багатьох років. Це було виняткове явище в ті часи, що свідчило про її розум та талант.

Боян – це найвідоміший музикант ХІ ст., що проживав при дворі Святослава Ігоровича. Про нього навіть згадується у «Слові о полку Ігоревім».

Софійський собор – це найвидатніша архітектурна споруда часів Київської Русі, що збереглась до сьогодні. Зведений він був у 1037 році.

Лікарський трактат-порадник «Мазі» — це єдиний давньоруський медичний довідник, що зберігся до наших часів. Написаний він був Євпраксією Мстиславною, онукою Володимира Мономаха.

Київська Русь славилась мистецтвом виготовлення зброї та ювелірних прикрас. Сьогоднішні знахідки тому підтвердження, адже навіть володіючи сучасними технологіями не вдається відтворити їхні витвори.

У Київській Русі не знали спирту. Хмільними напоями вважались квас, мед і вино. Вони виготовлялись за спеціальними технологіями.

Найзнаменитішими дітьми Київської Русі вважаються три доньки Ярослава Мудрого. Адже вони були віддані заміж за іноземних правителів.

В 998 році Київська Русь стала християнською державою на чолі з князем Володимиром.

Перше зібрання про правила виховання дітей називалось «Послання дітям», автором якого був Володимир Мономах.

За оцінками сучасних учених, 1З—15% населення Русі мешкало у міських осередках. Як засвідчують літописи, у країні налічувалося близько 240 міст і селищ.

Найбільше місто на Русі — це Київ. До монголо-татарської навали чисельність його мешканців становила близько 35—40 тис. (Лондон досяг таких цифр лише через 100 років).

Рабство на Русі було явищем звичайним, особливо до прийняття християнства. Серед рабів, багато з яких працювали у княжих маєтках, були військовополонені, невільничі діти, закупи, що намагалися втекти від виконання повинності. Проте вони могли самі викупити себе на свободу або бути звільненими у винагороду за вірну службу своєму панові.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Київську Русь.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *