Класифікація тварин

Класифікація тварин дасть поняття які види тварин у природі існують.

Основні класи тварин

Тварини — це найбільш численне царство з усіх існуючих, яке налічує більше 2 млн. видів. Їх різноманітність вражає формами і розмірами. Наприклад, синій кит має масу 150 тис. тонн, а ось амеба, навпаки, є мікроскопічним організмом.

Але, незважаючи на відмінність у розмірі або зовнішньому вигляді абсолютно всі тварини мають однакову будову клітин, однакову здатність до розвитку, харчування, зростання, дихання і розмноження.

Практично у всіх тварин є такі системи органів, як: опорно-рухова, дихальна, нервова, видільна і травна.

Також, вони діляться на види, типи, групи і класи. Визначають такі класи тварин:

1. Клас Безхребетні  (30 тис. видів)

Перші представники безхребетних тварин на нашій планеті з’явилися більше мільярда років тому. Вони відрізняються від інших відсутністю хребця і внутрішнього скелета. Безхребетні характеризуються досить простою анатомією тіла і поведінкою. До класу цих тварин відносять комах, черв’яків, членистоногих, губок, молюсків, восьминогів і так далі.

2. Клас Риб (20 тис. видів)

Риби еволюціонували від безхребетних тварин приблизно 500 млн. років тому. Вони вважаються домінуючим класом в океані і морях, озерах і річках. Вони здійснюють дихання за допомогою зябер, і на тілі мають особливу відзнаку — бічну лінію, яка вловлює течію води і різного роду вібрації.

3. Клас Земноводні  (2400 видів)

Амфібії або земноводні з’явилися на Землі близько 400 млн. років тому. Вони все життя проводять біля водойм, так як земноводним необхідна вода для розмноження і підтримки рівня вологості шкіри від пересихання. Сьогодні вони вважаються самим зникаючим видом тварин на планеті.

4. Клас Плазуни (6 тис. видів) 

Клас рептилій включає в себе таких тварин: черепах, крокодилів, ящірок, змій і алігаторів. Особливість плазунів — це холоднокровний метаболізм, тобто температура тіла, а також активність тварин повністю залежить від навколишнього середовища.

5. Клас Птахи  (8600 видів)

Птахи з’явилися в період мезозойської ери. Сьогодні вони є найбільш поширеною літаючою групою тварин, нараховуючи більше 10000 видів. Клас птахів відрізняється оперенням, здатністю «співати» і теплокровним метаболізмом. До того ж вони можуть адаптуватися до будь-якого діапазону місць існування — будь-то спекотна рівнина або холодне узбережжя.

6. Клас Ссавці  (до 4 200 видів) 

На сьогодні вченим відомо близько 5000 видів ссавців тварин, в число яких входить і людина. Ссавців можна характеризувати наступними відмінностями:

  • шерстяний (власний) покрив,
  • молочні залози для вигодовування потомства,
  • теплокровний метаболізм.

Сподіваємося, викладена інформація про основні класи тварин допомогла Вам. А свою розповідь про класи тварин Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *