Клавдій Птолемей біографія скорочено

Клавдій Птолемей біографія українською мовою скорочено викладена в цій статті.

Клавдій Птолемей біографія коротко

Клавдій Птолемей ( приблизно 87 — 165 роки н.е.) — фізик, математик, астроном, географ.

Дані про життя Птолемея досить скупі. Жив у римській провінції Єгипет і працював в Александрії.

Про його внесок у науку і долі можна судити лише за працями самого автора. Єдині згадки про Птолемее в роботах того часу пов’язують його з династією Птолемеїв. Але сучасними вченими було доведено, що він не належить до цієї династії. Птолемей був Римським громадянином.

Серед наук, до яких Клавдій Птолемей виявляв особливий інтерес, — астрономія, фізика (зокрема, оптика), географія. Головна його астрономічна робота — «Велика побудова» (або Альмагест). У ній вчений описав геоцентричну модель світу. Також за своє життя Птолемей створив каталог зоряного неба з 48 сузір’їв, які він міг спостерігати в Олександрії. Деякі критики звинувачують Птолемея в плагіаті, адже ті ж сузір’я були описані Гиппархом набагато раніше. Однак робота Птолемея — скоріше довідник, до того ж розташування зірок вчений заново прорахував, враховуючи прецесію.

Розглядаючи коротку біографію Птолемея, варто виділити його географічні роботи. Він зібрав всі географічні знання того часу в єдину книгу, яка містила точні координати. У праці Птолемея «Географія» були представлені географічні відомості античного світу, нею користувалися аж до 16 століття.

Також Птолемей займався оптикою. У своїх астрономічних спостереженнях він враховував величину заломлення світла.

Своєю складною, але неправильною теорією руху планет і Сонця довкола нерухомої Землі пояснив загадкові явища у видимому русі планет по небосхилу, припустивши, що планети і Сонце обертаються не лише довкола Землі (т.зв. Геоцентрична система світу), а й одночасно довкола інших центрів по петлеподібній кривій — гіпоциклоїді.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *