Клімакс (Менопауза) у жінок

Менопауза або клімакс у жінок, буквальне визначення якої позначає повне завершення менструації, виникає у результаті припинення функцій, що виконуються яєчниками при досягненні певного віку. Менопауза, симптоми якої досить складні і виражені у власних проявах, має місце в тому випадку, якщо з моменту останньої менструації пройшов, як мінімум, рік.

Клімакс у жінок

Процес згасання яєчників, що передує клімаксу схильний до поступового перебігу в комплексі зі зниженням загальної кількості в жіночому організмі гормону естрогену. У віці після сорока років дані процеси характеризуються збільшенням у власній інтенсивності. Перехід, в момент якого відзначається настання менопаузи, також має власну назву і відповідну йому симптоматику — визначається він як передуюча менопауза.

Як правило, завершується менструація у жінок до п’ятдесяти років, у рідких випадках це можливо у віці сорока років, в незначних — шістдесяти. Крім цього спостерігається і така тенденція, при якій у жінок, що палять, настання клімаксу відзначається раніше на декілька років, чим, відповідно, у жінок, що не палять. У переважній більшості випадків зміни в менструальному циклі можуть спостерігатися за кілька років до того, як будуть припинені менструації. До таких змін відноситься зменшення тривалості менструального циклу ( скорочується часовий проміжок між менструаціями ), хворобливість і нерегулярність менструацій.

Сам період менопаузи характеризується загальним погіршенням самопочуття у більшості жінок. Більше 75% стикається з приливами, які часто виникають в нічний час, провокуючи, тим самим, хронічне безсоння. Крім цього також відзначається ряд симптомів, характерних для даного періоду, їх ми розглянемо трохи нижче.

Стан, при якому яєчники більше не продукують яйцеклітини, супроводжує появу клімаксу у жінок. На момент народження представниці жіночої статі володіють яйцеклітинами, що в кількості перевищує понад три мільйони, згодом вони піддаються поступової загибелі. До настання початку першої менструації у дівчаток близько 400 000 яйцеклітин, до настання менопаузи їх кількість скорочується до 10 000 і менше. У процесі овуляції бере безпосередню участь незначний відсоток від наявної кількості яйцеклітин. Що стосується основної причини їх загибелі, то вона полягає в такому процесі як атрезія.

Відзначимо також, що крім вироблення яйцеклітин яєчниками виробляються також і гормони ( прогестерон, естроген ), що регулюють процеси овуляції і менструацій.

Що стосується менопаузи (або клімактеричного періоду), то вона включає в себе три основні фази — це передуюча менопауза і менопауза, а також фаза постменопаузи. Кожній з цих фаз відповідають власні особливості і симптоматика.

Також рекомендуємо ознайомиться з іншими статтями : передуюча менопауза (початок клімаксу): симптоми; клімакс симптоми; постменопауза (завершальна стадія клімаксу): симптоми; клімакс у чоловіків симптоми; менопауза діагностування та лікування.

Автор: Гнатюк У рубриці: М

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *