Клімакс симптоми

У продовженні статей: клімакс (Менопауза)у жінок, передуюча менопауза: симптоми, надаємо до ознайомлення симптоми, які притаманні під час менопаузи.

Клімакс (Менопауза): симптоми

Сама менопауза є природним станом, який виникає, як нами вже зазначено, при досягненні певного віку жінкою. Термін цей також використовується і як позначення будь-якого типу фізіологічних змін, які відбуваються до припинення менструації або після неї  що вказує на завершення репродуктивного циклу жіночого організму.

Нерідко клімакс виникає і у віці більш ранньому, чому сприяє зокрема перенесення хірургічних операцій, пошкодження яєчників та ін. Незалежно від причин, що викликали менопаузу до досягнення сорокарічного віку, її визначають як передчасну менопаузу.

Передчасна менопауза нерідко виникає унаслідок поганої спадковості і порушень в роботі імунної системи. Відзначимо також наступні умови, що провокують раннє настання клімаксу:

 • Передчасне виснаження яєчників. Як ми вже вказували, яєчниками виробляються такі гормони, як прогестерон і естроген. Зміні рівня цих гормонів супроводжує передчасне припинення процесу вироблення яйцеклітин, що, в свою чергу, може відбутися на тлі впливу різних причин. Виснаження яєчників в цьому випадку, на відміну від менопаузи передчасного характеру, є в багатьох випадках процесом оборотним.
 • Менопауза, викликана штучно. Поява « штучної » менопаузи провокує видалення при хірургічному втручанні яєчників в процесі лікування раку або захворювань, викликаних порушеннями ендокринного масштабу. Радіоактивне випромінювання, хіміотерапія — ці чинники також можуть викликати « штучну » менопаузу.

Як і при наближенні менопаузи, при ранньому клімаксі жінки стикаються з таким явищем у вигляді припливів, які проявляються у формі несподіваного відчуття спеки, що розливається вздовж всієї верхньої половини тіла, супроводжуючись, крім цього, почервонінням і посиленням потовиділення. Менопауза також протікає з приливами, крім яких також відзначається і наступна симптоматика:

 • зміни в настрої, депресивні стани;
 • сухість піхви, що сприяє утруднення статевого акту, за рахунок якої також часто може виникнути інфекція в цьому середовищі;
 • зниження статевого потягу, яке може бути незначним, а в деяких випадках характеризуватися абсолютною втратою інтересу до сексу;
 • прискорене сечовипускання, схильність до виникнення інфекцій в області сечового міхура;
 • сухість шкіри, втрата її еластичності, посивіння волосся, утворення глибоких зморшок;
 • зменшення молочних залоз у розмірах, поява в них в’ялості;
 • остеопороз;
 • потреба в нічному сечовипусканні;
 • сухість очей.

Відзначимо також, що не кожна жінка стикається з усіма проявами зазначеної симптоматики.

Також рекомендуємо ознайомиться з іншими статтями : постменопауза: симптоми; клімакс у чоловіків симптоми; менопауза діагностування та лікування.

Автор: Гнатюк У рубриці: М

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *