Клімакс у чоловіків симптоми

Можливо, когось і здивує подібний розділ проте клімакс дійсно буває і у чоловіків. Природно, що деякі його прояви чисто фізіологічно неможливі, проте гормональні зміни — справа, яка може стосуватися однаковою мірою представників обох статей. Зокрема лікарями відзначається прояв симптоматики, актуальною для жінок в періоди клімаксу і, відповідно, клімаксу у чоловіків.

Клімакс у чоловіків симптоми

Настільки чітко виражений період, характерний для менопаузи у жінок, у чоловіків виявляється дещо інакше, з цієї причини фахівці визначають причину виникнення вікових проблем поступовим падінням рівня вмісту в крові тестостерон ( або андрогенів).

При досягненні певного віку чоловіки стикаються зі зниженням рівня тестостерону, що, однак, також характерно і для цукрового діабету. Одночасно зі зниженням у них рівня зазначених статевих гормонів проявляються і симптоми у вигляді слабкості, почуття тривоги, депресій і, в тому числі, сексуальних проблем. Зв’язок цієї симптоматики і дефіциту статевих гормонів на сьогоднішній день продовжує залишатися предметом суперечок і дискусій.

При порівнянні з клімаксом, який у жінок досить чітко виражений і супроводжується повним припиненням процесу вироблення гормонів, у чоловіків клімактеричний період протікає при поступовому, як ми вже зазначили, зниження рівня тестостерону. Знову ж, на відміну від особливостей, які актуальні в даний період для жіночих яєчників, у чоловіків насінники вироблення речовини, необхідного для секреції і синтезу тестостеронів, не припиняють.

Примітно, що в організмі здорового чоловіка вироблення сперми може тривати до 80 років і більше. Тим часом, можливим є порушення у функції, властивої чоловічим статевим залозам, що виникає, як правило, на тлі різного типу захворювань, і відбувається у віці близько близько 50 років. Зміни, більш виражені в деяких випадках, відзначаються і серед чоловіків, що знаходяться у віці близько 70 років.

Для встановлення діагнозу клімаксу у чоловіків проводиться діагностичний огляд у відповідного спеціаліста з уточненням особливостей прояву симптоматики. Крім цього може бути також призначено низку діагностичних заходів, які дозволять упевнитися у відсутності захворювань у пацієнта, які протікають в комплексі з аналогічними симптомами. Також беруться аналізи крові, в числі яких може бути і аналіз, що визначає рівень вмісту в ній гормонів ( в т.ч. тестостеронів ).

Також рекомендуємо ознайомиться з іншими статтями: клімакс ( менопауза ) у жінок, передуюча менопауза: симптоми; клімакс симптоми; постменопауза: симптоми; менопауза діагностування та лікування.

Автор: Гнатюк У рубриці: М

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *