Княгиня Ольга біографія скорочено

Княгиня Ольга біографія на українській мові коротко для дітей та дорослих викладена в цій статті.

Княгиня Ольга коротка біографія

Княгиню Ольгу (902 – 11 липня 969 роки) по праву можна вважати найбільш одіозною персон дохристиянської Русі, адже в її біографії дуже багато «білих плям». Варто згадати лише про її походження – і тут точаться суперечки посеред вчених.

За однієї з версій, яка спирається на дані «Повісті минулих літ», майбутня княгиня була привезена із Пскова. При чому, даних про її батьків чи коріння немає. Згідно іншого джерела  — «Житіє княгині Ольги», підтверджується версія про її народження на Псковській землі. Навіть вказана назва селище – Вибути. А те, що дані про її батьків відсутні пояснюється тим, що за походженням Ольга була простолюдинкою, тому імена батьків і невідомі.

Відомо, що в 912 році вона вийшла заміж за князя Ігоря коли їй було 10 років. Ольга була мудрою дружиною. Будучи хоробрим воїном, одного разу Ігор вирушив збирати власноруч данину до древлян. Ті, бачачи, що князь прийшов із невеликим військом, оточили його та вбили. Розлючена Ольга вигадала витончену помсту – у 946 році вона зажадала щоб кожна древлянська родина в якості данини віддала їй голубів. Княгиня прив’язала до їх лапок тліючі соломинки і відпустила їх додому. Так було спалено ціле селище.

Але Ольга прославилась не тільки цим. Вона була ще й мудрою правителькою, заснувала декілька міст, покращувала благоустрій своєї землі, будувала стіни для укріплення навколо селищ та ввела фіксовані податки. Вона була першою жінкою-княгинею в Київській Русі, яка прийняла християнство. На жаль, її син Святослав ще не був готовий до нової віри та залишився язичником. У 969 році княгиня перебувала у Києві і тяжко хворіла. В тому ж році вона й померла. Поховано її згідно християнського звичаю. За легендою її мощі були нетлінними. У XVI Ольгу причислили до лику святих.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про короткі біографічні відомості з життя княгині Ольги.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *