Княгиня Ольга цікаві факти

княгиня ольга цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Княгиня Ольга цікаві факти з життя розкажуть про її походження, захоплення, особисте життя про правління.

Цікаві факти про княгиню Ольгу

До сьогоднішнього дня точаться суперечки щодо походження великої княгині Київської Русі. Багато науковців вважають, що Ольга мала варязьку кров. Така точка зору з’явилась через те, що її ім’я відповідає древньоскандинавському імені Хельга. Інша частина науковців впевнені, що дружина князя Ігоря мала слов’янське коріння. Болгарські дослідники переконані, що свята Ольга їхня співвітчизниця.

Існує легенда, що Ольга та її майбутній чоловік познайомились зовсім не в романтичній обстановці. Князь дуже любив полювати і в цей час був в малій батьківщині майбутньої княгині. Якось переплавляючись по річці він помітив, що його перевізник зовсім не чоловік, а переодягнена в чоловічий одяг молода дівчина. Будучи не надто сором’язливим він зробив Ользі непристойну пропозицію, що дуже обурило її. Вона не тільки відмовила молодому монархові, але й відчитала його як слід: «Нехай я молода і незнатна, і одна тут, але знай: краще для мене кинутися в річку, ніж стерпіти наругу». Це настільки вразило Ігоря, що коли прийшов час шукати собі наречену, він миттю згадав про норовливу, чарівну і мудру Ольгу, з якою і взяв шлюб.

цікаві факти про княгиню ольгуОльга досить майстерно помстилась древлянам за те, що вони жорстоко вбили її чоловіка з яким вона довго прожила в шлюбі. Побоюючись гніву великої княгині правитель древлян Мал запропоновав їй вийти за нього заміж. Але його чекало цілковите фіаско з солодкою помстою. Спочатку за наказом Ольги було живцем закопано послів-сваті Мала. Коли ватажок древлян прислав їх вдруге, Ольга запросила їх до лазні попаритись, зачинила послів всередині і спалила їх. Далі близько 5000 древлян було порубано на шматки під час тризни по Ігорю. І врешті-решт в 946 році княгиня Ольга вирушила в похід проти своїх ворогів. Вона спалила їхню столицю, прив’язавши до лапок голубів тліючу тканину. Птахи повернувшись під солом’яні стріхи будинків де були їх гнізда, спровокували велику пожежу.

Княгиня Ольга – перша хто прийняла християнство. Нова віра, прийнята нею зміцнила становище Київської Русі на міжнародній арені. Сам імператор Костянтин виступив в ролі її хрещеного батька, та при хрещенні її нарекли Оленою.

Цікаво, що хрещення самої Київської Русі відбулося аж через 31 рік.

Княгиня Ольга вважається покровителькою вдів та людей навернених в християнство.

Чому княгиню Ольгу звемо «Мудрою і святою»? Княгиня Ольга, дружина князя Ігоря, визначалась великою мудрістю. Після смерті Ігоря правила державою. Розумна і обачна. Перша з київських князів перейшла до християнських вірувань. Збудувала першу Християнську церкву Святого Іллі.

Сподіваємось, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про княгиню Ольгу.

Оцініть статтю
Додати коментар