«Коли ми, мертві, пробуджуємося» Ібсен

«Коли ми, мертві, пробуджуємося» — остання п’єса (за визначенням автора — «драматичний епілог») драматурга Генріка Ібсена 1899 р. Робоча назва — «День воскресіння».

Головні герої «Коли ми, мертві, пробуджуємося»

  • професор Арнольд Рубек, скульптор
  • Фру Майя Рубек, його дружина.
  • Інспектор курорту.
  • поміщик Ульфхейм
  • приїжджа пані
  • Сестра милосердя.
  • Слуги, відвідувачі курорту, діти.

«Коли ми, мертві, пробуджуємося» скорочено

Професор Арнольд Рубек, скульптор, і його дружина Майя нещодавно повернулися з подорожі. Вони вже кілька років живуть разом, і між ними немає справжніх почутів.Вони ведуть досить нудний спосіб життя і збираються незабаром відправитися на морську прогулянку. Все змінюється, коли Рубек зустрічає свою колишню модель, Ірену, з якою він зробив свій шедевр під назвою «День воскресіння», що зайняло 3-4 роки. За цей час між ними виник глибокий емоційний зв’язок, але Ірена покинула Рубека незадовго до закінчення роботи, не сказавши ні слова. Тепер вона звинувачує Рубека в тому, що той «вийняв з неї душу», думаючи тільки про свій шедевр та ігноруючи її як жінку. В цей же час Майя знайомиться з мисливцем за ведмедями Ульфхеймом. Всі четверо відправляються на гірський курорт, де Ульфхейм зачаровує Майю в ліси на полювання, намагаючись її спокусити. Розуміючи, що не зможуть відродити свою любов, Рубек з Іреною все одно намагаються вчинити символічний акт — піднятися на вершину, але їх вбиває лавина.

Критика

П’єса породила змішані відгуки. Деякі критики порахували її досить слабкою в порівнянні з попередніми. Висловлювалася думка, що в ній повторюються ідеї, на яких була заснована п’єса «Йун Габріель Боркман». Джеймс Джойс, навпаки, відгукнувся про п’єсу позитивно, поставивши її в ряд найбільших творів Ібсена. Деякі дослідники стверджують, що в основі п’єси лежать взаємовідносини Огюста Родена з Каміллою Клодель.

Історія створення

П’єса була задумана автором в 1897 р., про що він повідомив у листі Георгу Брандесу. Робота над п’єсою почалася в лютому 1899р., а перше видання побачило світ 22 грудня цього ж року. Перша постановка п’єси відбулася 16 грудня 1899 року в Лондонському театрі «Хеймаркет».

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *