Коли можна давати дитині молоко?

кисломолочны

Коли можна давати дитині коров’яче молоко?

Однозначно відповісти на це питання не можуть ні дитячі лікарі, ні молоді матусі.

Найчастіше педіатри радять давати коров’яче молоко в рік, але в деяких випадках і з 8 місяців. Деякі лікарі не радять малюків годувати молоком до трьох років, поки остаточно не стабілізується робота шлунково-кишкового тракту.

В інтернеті ж багато досвідчених мам діляться досвідом, коли дитина добре сприймає молоко вже в 5-6 місяців. Все залежить від особливостей розвитку дитячого організму, тому підказати, чи можна вводити коров’яче молоко в раціон дитини, може тільки лікар, який безпосередньо спостерігає за малюком.  Зазвичай молоко вводять, розбавляючи водою або потроху додаючи в кашу.

Користь молока для дітей

Коров’яче молоко необхідне зростаючому організму: в його складі більше сотні корисних мікро- і макроелементів. Воно багате кальцієм, фосфором і кальцієм, заповнює дефіцит вітамінів А і В2, а також амінокислот. Молоко — унікальний комплекс легкозасвоюваних білків, жирів і вуглеводів.

Яке коров’яче молоко давати дитині?

Якщо ви вирішили вводити молоко в раціон дитини до двох років, краще купувати молочні продукти, призначені спеціально для малюків. Вони збалансовані і на етапі виробництва проходять детальний контроль. Подібні продукти можуть бути збагачені вітамінами або спеціальними харчовими волокнами, які допомагають налагодити травлення.

Давати дитині молоко з різними смаковими добавками дієтологи не рекомендують. За яскравим кольором, захопливим запахом і насиченим смаком можуть ховатися шкідливі барвники, ароматизатори та консерванти.

Вибираючи «доросле» молоко для дитини, зверніть увагу на спосіб промислової обробки: стерилізація, пастеризація і ультрапастеризація. У першому випадку молоко піддають потужної термічній обробці до 100 градусів. Кінцевий продукт нешкідливий, може довго зберігатися, але й корисні властивості така обробка зводить практично нанівець. При пастеризації температури більш щадні — нижче точки кипіння. Таке молоко має невеликий термін придатності і погано зберігається.

Фахівці радять купувати ультрапастеризоване молоко.

Це найбільш сучасний спосіб обробки. Молоко нагрівають майже до 140 градусів буквально на кілька секунд, потім охолоджують. Процес проходить в стерильних і герметичних умовах, потім такий продукт розливають в антисептичні коробки (пакети). Таке молоко, з одного боку, зберігає всі корисні властивості, з іншого — в ньому знищується вся патогенна мікрофлора.

 Для дітей цілком підійде молоко 2,5-3,2 відсотків жирності.

З знежиреного продукту погано засвоюється кальцій і вітаміни, а більш жирне молоко може бути важким для шлунка дітіні. Ще одна порада: перевіряйте цілісність упаковки і термін придатності продукту.

Шкода домашнього коров’ячого молока для дитей

Коров’яче молоко «важче» звичного малюкові грудного молока — в ньому в рази більше білка і мінеральних речовин. Тому вживання коров’ячого молока (це ж стосується і популярного сьогодні козячого молока) створює навантаження на нирки дитини і слизову шлунково-кишкового тракту.

Коров’яче молоко програє в порівнянні з грудним (або спеціальними сумішами, якщо годування грудьми неможливе) за вмістом цинку, фолієвої кислоти, таурину, цистину і інших елементів, важливих для розвитку; Молоко може спровокувати алергічні реакції. Виявляється як непереносимість білка, так і лактози — молочного цукру; Молоко швидко псується. Вживання продукту, який зберігався неналежним чином, а також несертифікованого молока призводить до плачевних наслідків.

Бабусине парне молоко, свіже й натуральне, — одне з кращих спогадів дитинства багатьох з нас. Звідси стереотип: найкорисніше молоко — домашнє. Але не поспішайте вирушати за молоком для дитячого (та й для дорослого) столу на ринок. Молоко, куплене з рук, не проходить сертифікацію, не перевіряється на наявність патогенної мікрофлори. Так, якщо тварина хворіла, це негативно видзначіться і на смакових якостях молока, і на його безпеці. Бабусі не завжди забезпечують стерильні умови під час доїння, значить продукт може містити багато неприємних сюрпризів.

А що якщо молоко від «перевіреної» корови, запитаєте ви? Дієтологи все одно відповідають — ні. Деякі мами, керуючись своїм позитивним досвідом, скажуть — так. Про небезпеку такого молока ви попереджені — вирішувати тільки вам. У будь-якому випадку, не забувайте про міру обережності — кип’ятіння молока. І нехай цей смачний продукт приносить вашим малюкам тільки користь!

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *