Коли не можна ходити в сауну?

Як часто можна ходити в сауну? І коли краще пропустити цю процедуру, щоб не нашкодити своєму здоров’ю?

Коли не можна ходити в сауну?

Чи можна ходити в сауну вагітним?

Користь від відвідування парної начебто очевидна: тіло розслабляється, разом з потом виходять шлаки і токсини, створюється відчуття гармонії всередині, шкіра стає гладкою і шовковистою, знижується тиск, а імунна система починає активніше чинити опір вірусам.

Але сауна при вагітності викликає неоднозначні почуття у медиків і самих майбутніх матерів. З одного боку, якщо немає протипоказань і жінка відчуває себе добре, то відвідування парної буває дуже корисно. З іншого боку, не можна заздалегідь передбачити, як відреагує ваш організм на високу температуру і вологість.

Тому, в будь-якому випадку, необхідно проконсультуватися зі своїм гінекологом, здати всі належні аналізи і виявити можливі протипоказання. Серед останніх виділяються:

  • низька плацентація / повне передлежання хоріона;
  • криваво-бурі виділення на другому триместрі;
  • висипання на поверхні шкіри, які супроводжують неврологічні недуги;
  • інфекційні захворювання статевої системи;
  • гіпотонія;
  • маловоддя;
  • Термін до 12 тижнів.

Тобто, можна зробити висновок, що сауна і вагітність несумісні на ранніх термінах і при наявності патологій. А ось на другому і третьому триместрі, якщо жінка себе добре почуває, і немає загрози для плода, відвідування парної не несе будь-яких загроз для життя і здоров’я малюка. Так що при вагітності і інфрачервона сауна, баня, що відрізняється не дуже високою температурою і вологим повітрям, можуть піти вам на користь.

Чи можна ходити в сауну під час годування (лактації)

При грудному вигодовуванні можна ходити в лазню, особливо якщо жінка завзята банщиця з відмінним здоров’ям. Але все ж запобіжні заходи слід знати. Для досвідчених мам перші сеанси в парильні повинні тривати не більше 5 хвилин. І обов’язково стежити за своїм станом і за грудьми.

Як правило, груди за рахунок тепла наливаються молоком, причому молоко може текти струмком. Це потрібно враховувати, брати з собою рушник для грудей. Краще малюка погодувати перед походом в лазню або сауну. Якщо піти в лазню перед годуванням, то ніякого задоволення не отримати, з грудей поллється молоко і всі думки буду зосереджені на тому, куди його подіти.

Паритися потрібно помірно і менше за часом, ніж до пологів. Якщо після лазні здоров’я не погіршився, то в наступні рази при бажанні навантаження можна злегка збільшити. Але краще не ризикувати, перебуваючи довго в задушливому теплому приміщенні, при годуванні груддю, як і при вагітності, гормональний фон змінений, як зреагує конкретний організм на баню передбачити складно.

Для жінок, які не ходили часто в баню або взагалі жодного разу не відвідували її, відвідувати сауну або лазню при грудному вигодовуванні не можна. Краще перечекати відведений час на лактацію, а після сходити і подивитися на реакцію свого організму.

Якщо є захворювання серця, то лазня повинна бути під забороною. Часто в парильні починає боліти і тиснути серце, паморочиться голова. При таких симптомах терміново потрібно вмиватися холодною водою і залишити заклад. Так само є небезпека зневоднення, в лазні людина потіє, а годуючим мамам зневоднення шкідливе. З собою необхідно брати воду.

Одне із задоволення бані — з спеки та в холод. Облитися холодною водою або пірнути в прохолодний басейн після парилки, це так бадьорить. Але для грудей в період годування це може принести масу клопоту. Часто жінки заробляють собі лактостаз — закупорку молока в протоках. А це штука серйозна і болюча, що вимагає негайного лікування, щоб уникнути ускладнень. Тому різка зміна температури грудей при лактації шкідлива. Якщо потрібно охолонути, то нехай вода буде тепла, а вже обличчя можна умити холодною водою, тільки не груди.

У період годування груддю кожній жінці хочеться жити і вести максимально колишній спосіб життя, але щоб не створювати собі і дитині купу нових проблем, перед кожним свчинком варто задуматися, а чи не зашкодить це. Питання це можна поставити лікарю, та й довіряти своєму розуму і інтуїції теж потрібно.

Чи можна ходити в сауну при місячних

На перші дні місячних в баню ходити вкрай небажано. Якщо вам вже дуже хочеться в баню, то можна тільки в останні дні. Якщо у вас місячні проходять болісно, ​​то вам в парну краще не входити взагалі. Якщо менструація проходить нормально, без болю внизу живота, то можна зайти в сауну ненадовго попаритися. Коли ви опинилися в лазні, стежте за своїм самопочуттям, щоб вчасно виявити слабкість і уникнути різних неприємних ситуацій.
Природно, коли в сауні велика компанія, то час йде дуже швидко. Але, якщо у вас місячні, вам краще залишитися в передбаннику, а не в парильні. У цей період для організму буде не дуже добре перебувати в жаркому приміщенні. Але якщо ви дуже хочете в лазні зайти в парильню, то дотримуйтеся такого принципу: частіше і на менший час ніж відвідати парилку раз або два і на великий проміжок часу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *