Коли виник балет?

Історія балету для дітей розповість як і де з’явився балет.

Коли виник балет?

Термін «балет» з’явився в кінці XVI століття (від італ. Balletto — танцювати). Але означав він тоді не спектакль, а лише танцювальний епізод, що передає певний настрій.

Балет як вид мистецтва досить молодий. Танцю, який прикрашає наше життя, вже виповнилося 400 років. Місце, де зародився балет — це Північна Італія, а сталося це в епоху Відродження. Місцеві князі любили палацові пишні святкування і наймали танцмейстерів, які репетирували зі знатними людьми рухи танців і окремих фігур.

Вважається, що тим, хто придумав балет був італійський балетмейстер Бальтазаріні ді Бельджойозо. Він поставив перший балетний спектакль-виставу під назвою «Комедійний балет Королеви» у Франції в 1581 році.

Саме у Франції балет почав розвиватися. Під час царювання Людовика XIV спектаклі придворного балету досягли особливої пишноти.

Історія російського балету коротко

У Росії вперше був поставлений балетний спектакль під назвою «Балет про Орфея і Еврідіку» 8 лютого 1673 року. Це сталося в палаці царя Олексія Михайловича. Повільні і церемонні танці являли собою витончені пози, ходи і поклони, які чергувались з промовою і співом.

Через тільки чверть століття, разом з реформами Петра I в побут народу увійшли танець і музика. У навчальних закладах для дворян обладнали класи для занять танцями. При царському дворі стали виступати закордонні оперні артисти, музиканти та балетні трупи.

Першу балетну школу в Росії відкрили в 1731 році. Вона називалася шляхетний Сухопутний корпус. Її вважають колискою російського балету. У розвиток балетної школи величезний внесок вніс Жан Батист Ланде, французький танцертмейстер. Він основоположник російського балету. Ланде також відкрив першу школу в Росії по балетному танцю. Сьогодні це Академія російського балету ім. А.Я.Ваганової.

Подальший поштовх у розвитку балет отримав в період правління королеви Єлизавети Петрівни. Після запрошення в Росію балетмейстера з Франції Дідло, дане мистецтво досягло особливого розквіту — витончені постановки, пози і оформлення робили фурор.

Варто відзначити, що в розвитку класичного російського балету не останню роль відіграв Петро Ілліч Чайковський. Він є автором таких блискучих балетів як «Лебедине озеро», «Лускунчик» і «Спляча красуня».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, коли з’явився балет.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві традиції

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *