Коли виник перший комп’ютер

перший комп'ютер Історія

Коли виник перший комп’ютер у світі ви дізнаєтеся в цій статті.

Коли виник перший комп’ютер?

Комп’ютери, без яких наше життя є неможливою, насправді, з’явилися не так вже давно. Представники старшого покоління не тільки не використовували комп’ютери під час свого навчання в школах та інститутах, а й, як правило, поняття не мали, що це таке. Епоха комп’ютерів і навіть електронно-обчислювальних машин – ЕОМ – як у нас називались перші комп’ютери прийшла в наше життя порівняно недавно. Хоча найдальший їх попередник – рахівниця (абак), з’явився ще в стародавньому Вавилоні 3000 років до н.е.

Перша людина, яка придумала першу цифрову обчислювальну машину, був Блез Паскаль. У 1642 році він представляє «паскалина» – перший механічний цифровий обчислювальний пристрій. Прототип пристрою підсумовував і рахував пятизначні десяткові числа. Паскаль виготовив понад десять таких обчислювачів, причому останні моделі оперували числами з вісьмома десятковими розрядами. З цього відкриття все і почалося …

C тих часів було винайдено безліч механічних апаратів, що дозволяють проводити не дуже складні розрахунки. Основний прогрес спостерігався з кінця 19 ст., а пік припав на першу половину 20 ст. І ось, в 1938 році німецьким інженером Конрадом Цузе була створена більш складна перша механічна програмована машина Z1. На її основі в 1941 році ним же – перша обчислювальна машина Z3, має всі властивості сучасного комп’ютера.

Хто і коли придумав перший електронний комп’ютер?

У 1942 році американський фізик Джон Атанасов і його аспірант Кліффорд Беррі розробили і почали монтувати перший електронний комп’ютер. Робота не була завершена, але дуже вплинула на творця першого електронного комп’ютера ЕНІАК. Та людина, хто придумав комп’ютер ЕНІАК – першу електронно-обчислювальну цифрову машину, був Джон Моклі, американський фізик і інженер. Джон Моклі узагальнив основні принципи побудови ЕОМ на основі досвіду розробки машин і в 1946 році світу постав справжній електронний комп’ютер ENIAC. Керівником розробки був Джон фон Нейман, викладені ним принципи і структура ЕОМ в подальшому так і стали називатися – фон-Неймановская.

Так що на питання про те, в якому році створили комп’ютер, де був створений перший комп’ютер і хто створив перший комп’ютер можна відповісти по-різному. Якщо мова йде про перший комп’ютері взагалі (в даному випадку механічний), то творцем такого можна вважати Конрада Цузе, а країну, в якій винайшли перший комп’ютер – Німеччиною. Якщо ж вважати першим комп’ютером саме електронний комп’ютер, то це буде ENIAC, винахідник, відповідно, Джон Мокли, а країна – США.

Перші комп’ютери все ж були далекі від тих, якими ми зараз користуємося – персональними комп’ютерами. Вони були величезними, займали значні площі, співмірні з площею багатокімнатної квартири, а важили кілька десятків тонн! Персональні ж комп’ютери (ПК) з’явилися значно пізніше.

Хто створив перший персональний комп’ютер?

Створення перших персональних комп’ютерів стало можливо тільки в 1970-х роках. Деякі люди стали в домашніх умовах збирати комп’ютери заради дослідницького інтересу, так як корисного застосування в домашніх умовах комп’ютерів практично не було. І в 1975 році з’явився перший персональний комп’ютер Altair 8800, який став комерційно успішним першим ПК. Творцем першого персонального комп’ютера став американський інженер Генрі Едвард Робертс, який так само був засновником і президентом компанії Micro Instrumentation and Telemetry Systems, яка почала випуск першого ПК. Altair 8800 з’явився «начальником» буму комп’ютеризації населення.

Перші персональні комп’ютери, і навіть комп’ютери початку 90-х були на багато порядків слабкіше сучасних. Досить сказати, що обсяг пам’яті сучасною не найкрутішої «флешки» можна порівняти з усією дисковою пам’яттю кількох тисяч (!!!) персональних комп’ютерів початку 90-х. І так аналогічно за всіма іншими показниками. Фантастичний ривок в продуктивності сучасних персональних комп’ютерів в 2000-х роках пов’язаний в першу чергу з розвитком нових технологій в галузі електроніки та нанотехнологій.

Оцініть статтю
Додати коментар