Коли виник рок?

Коли виник рок?

Як самостійне явище в музичному світі рок-музика почала формуватися на початку 1950-х років в США. Цьому посприяло безліч як соціальних, так і власне музичних передумов. З самого початку рок був музикою протесту — молодіжної культури, що протистояла моралі і культуры старших поколінь. Рок був демократичною музикою, так як він органічно увібрав у себе елементи як музики для білих, так і музики для чорношкірих. Рок виявився музикою, що відповідала духу часу, і саме тому він дуже швидко став провідним течією в молодіжній музичній культурі і помітним явищем — в світовій.

Музичний світ США на початку 1950-х років, до моменту появи власне року, був надзвичайно строкатим. У ньому були сусідами чорний і білий джаз, фолк, кантрі, кантрі-енд-вестерн, блюз, диксиленд, бугі-вугі, негритянські духовні жанри — хоспелз, спірічуелс і виокремити з них соул. Практично всі ці течії так чи інакше вплинули на формування року, однак провідна роль у цьому належить блюзу, який був особливо поширений в південних штатах країни. З так званого New Orleans Dance Blues, яскравим представником якого був дебютував в 1949 році Фетс Доміно (Ентоні Доміно, 10.V.1929), і сіті-блюзу розвинувся ритм-енд-блюз (Rhythm-And- Blues), спочатку мав ходіння лише в афро американських колах. Тільки в середині 1950-х, на хвилі демократизації системи освіти в США і наростаючого конфлікту поколінь, ритм енд-блюз подолав расові бар’єри. Згодом він став цілком самостійним плином в рок-музиці. Найбільш видатними представниками цього напрямку були негритянські співаки Мадді Вотерс (1915-1983) і Бо Діддлі (Еллас Бейтс, 30.XII.1928) — одні з найвидатніших майстрів блюзової гітари; їх творчість мала великий вплив на Чака Беррі, Алексіса Корнера і «The Rolling Stones».

До середини 1950-х років ритм-енд-блюз в поєднанні з білою музикою кантрі дав Rock-And-Roll — поняття, яке було введено в широкий обіг Клівлендський диск-жокеєм і музикантом Аланом Фрідом (1922-1965) (хоча поєднання rock- and-roll зустрічається у чорношкірих співаків уже в 1930-х роках). Комбінація слів «rock-and-roll» означає «гойдайся і крутись», і прийшла вона з негритянського сленгу. Тоді ж, мабуть, виникло і власне слово «Госк» як позначення всіх нових музичних течій, що спиралися на ритмічну основу ритм-енд-блюзу та рок-н-ролу.

Рок — музика зазвичай виконується рок — групою, що складається з вокаліста, гітариста (як правило, грає на електрогітарі), бас — гітариста і барабанщика, іноді клавішника. Рідше присутній ритм — секція. Проте існують приклади використання в рок — композиціях практично всіх відомих музичних інструментів.

Відмінна риса рок — музики — одноманітний ритм, підтримуваний виконавцем на електричній бас — гітарі і барабанщиком. Соло інструментом є зазвичай електрогітара. Також у більшості рок — груп присутній вокаліст. Якщо на початку свого розвитку рок — музика лежала в основному в рамках блюзової гармонії, то тепер окремі її напрямки мають мало спільного в музичному відношенні.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *