Коли виникла мова?

Коли виникла мова Ви дізнаєтесь з цієї статті.

 Коли виникла мова?

Питання виникнення мови досить складне. Існує декілька гіпотез щодо походження мови. Серед яких виділяють наступні:

  • Гіпотеза божественного походження мови

У деяких збережених писаннях відзначається, що мова була створена мудрецями під заступництвом Бога. У біблійній легенді в перші три дні створення світу Бог називав великі об’єкти сам, а коли перейшов безпосередньо до створення тварин і рослин, право встановлення імен було передане людині — Адаму. Тобто за цією гіпотезою мова виникла з моменту творення світу Богом.

  • Гіпотеза людей – винахідників мови. Згідно неї мова виникла як результат угоди, тобто люди зібралися і домовилися про значення слів.
  • Гіпотези випадкового винайдення мови. Її прихильники вважали, що зв’язок звуків із смисловим змістом слів міг встановлюватися в окремих індивідуумів випадково і потім при повторенні фіксуватися і передаватися іншим членам колективу. Тобто мова виникла ще в первісному суспільстві.
  • Гіпотеза життєвих шумів. Прихильники даної теорії вважають, що мова виникла з моменту появи на землі вищих мавп, які за допомогою життєвих шумів позначали свою буденну поведінку – в момент збору їжі чи зустрічі з іншими тваринами.
  • Гіпотеза соціального договору. Її основоположником вважають Діодора Сицилійського (90-21 pоки до н.е.), який писав: «Спочатку люди вели невлаштований спосіб життя, подібно до звірів, поодинці виходили на пасовища і живились смачною травою і плодами. Біда навчила їх захищатися від звірів, допомагати один одному. Вони почали поступово впізнавати один одного. їх звуки були ще неосмисленими і нечленороздільними, але поступово вони перейшли до слів і встановили символи для кожної речі, створили зрозуміле для них самих пояснення всього, що їх оточує».
  • Гіпотеза жестів. Її відстоював російський учений Микола Якович Марр (1864-1934). Згідно цієї гіпотези, спочатку виникла мова жестів, а потім на її основі звукова мова.
  • Гіпотеза афекту. Це одна з ранніх гіпотез, вона вважає, що мова виникла з несвідомих вигуків, які супроводжують різні емоційні стани. Проте звуки, що виробляються в стані афекту, збудження, не могли містити смислове навантаження і узагальнення. Деякі вчені вважають, що першими реальними елементами мови були закінчення довільних вигуків, що варіювали за інтенсивністю. Поступово ці звуки відокремилися і стали командами.

Практично всі дослідники сходяться на думці, що мова виникла з появою перших людиноподібних мавп, що сталося дуже і дуже давно.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались коли виникла мова.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *