Коли виникла соціологія?

Коли виникла соціологія як наука і хто засновнував соціологію Ви дізнаєтеся в цій статті

Хто є засновником соціології?

Засновником соціології є французький філософ ХІХ століття Огюст Конт. Саме він той, хто ввів термін соціологія в науковий обіг. Філософ був першим, хто створив таку класифікацію наук, в якій нова наука займала досить почесне місце. Іншими словами, завдяки Огюсту Конту соціологія отримала науковий статус і свій предмет дослідження.

Огюст Конт вважав, що соціум або суспільство потребує дослідження і спостереження. Саме з цією метою в 1832 році Конт ввів термін «соціологія». Згідно вченому соціологія — це наука, яка вивчає і розглядає суспільство разом з його системами.

Ось тільки вчений в соціології визнавав тільки так звані її позитивні сторони. Конт вважав, що наука повинна займатися вивченням фактів виникнення соціальної реальності, створювати емпіричні первинні узагальнення, при цьому, не створюючи теоретично великих побудов. Це і робить соціологію позитивним вченням, якому притаманні корисність, точність, реальність і достовірність.

За Контом соціологія як наука повинна ділитися на соціальну статику, в якій вивчається індивід, сім’я, суспільство, і соціальну динаміку, яка вивчає процеси в людському суспільстві.

Вчений переконаний в тому, що соціальна динаміка являє собою теорію прогресу. І відповідно до неї суспільство вже пройшло 3 основних епохи:

  • Теологічна епоха. Люди свято вірили в богів, фетиші і після в одного тільки бога. Війна в цій епосі виступає основним родом заняття населення.
  • Метафізична епоха. Пріоритетом в системі цінностей стала духовна культура. Відбувається зародження громадянського суспільства із законодавчої системи.
  • Позитивна епоха. Управління суспільством здійснюють вчені та індустріали. Основний вид заняття — індустрія мирного характеру.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто є основоположником соціології.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Людина і світ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *