Коли виникла Золота Орда?

Коли виникла Золота Орда?

Золота Орда, Улус Джучі — феодальна держава, заснована в першій половині XIII ст. ханом Батиєм, сином хана Джучі, на території Хорезму і Північного Кавказу.

Батий в 1236-1255 рр. завоював області волзьких болгар, половецькі степи, Крим, Західний Сибір. У середині XIV ст. Золота Орда була однією з найбільших держав в Європі та Азії. Її південні території включали Тебріз (Іран), північні — Башкирію і волзьких булгар; на заході вона тягнулася до Дунаю, а на сході — до Обі і Іртиша.

Українські землі не входили в Золоту орду, а потрапили у васальну залежність — населення платило данину і підпорядковувалося розпорядженням ханів. Золота Орда була штучним державним утворенням і проіснувала порівняно недовго — близько 200 років.

Колосальна територія, населена народами з різною культурою, віросповіданням і звичаями, сепаратистські тенденції і нескінченні смути (так, в 1361 року на золотоординський престол змінив шість ханів, а після 1362 р Золота Орда фактично розпалася на дві частини, межею яких стала Волга) , невдачі в зіткненнях з військами Тимура, а потім руських князів визначили падіння Золотої Орди. З неї виділилося кілька різноетнічних ханств — Сибірське, Узбецьке, Астраханське, Казанське, Кримське і Казахське, Ногайський і Велика Орда.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *