Коли виникло християнство?

Коли виникло християнство?

Християнство — найбільша світова релігія як за чисельністю прихильників, яких близько 2,3 млрд, так і по географічній поширеності — в кожній країні світу є хоча б одна християнська громада.

Найбільші течії в християнстві — католицизм, православ’я і протестантизм. У 1054 року стався розкол християнської церкви на західну (католицьку) і східну (православну). Поява протестантизму стало результатом реформаційного руху в Католицькій церкві в XVI столітті.

Християнство виникло в I столітті в Палестині, яка перебувала на той момент під владою Римської імперії, спочатку в середовищі арамеоязичного населення Межиріччя і вже в перші десятиліття свого існування набуло поширення і в інших провінціях і серед інших етнічних груп.

В якості державної релігії християнство вперше було прийнято у Великій Вірменії в 301 році. За імператора Костянтина I, починаючи з едикту 313 року про свободу віросповідання, християнство стало набувати статус державної релігії і в Римській імперії.

Общини первісного християнства складалися з бідних людей, у цьому розумінні первісне християнство було релігією пригноблених. Церкви, — у сучасному розумінні як окремої будівлі для збирання членів общин — не було. Збиралися або в приватних приміщеннях, або, при переслідуванні з боку римської влади, у печерах чи катакомбах.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *