Коменський внесок у педагогіку

Який внесок Яна Амоса Коменського в педагогіку, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Коменський внесок у педагогіку

  • Є засновником наукової педагогіки.
  • Автор ідеї систематичного виховання дітей в сім’ї. Його внесок в розвиток педагогіки не можна переоцінити, він створив поняття материнської школи. У ній дітям до 6 років батьки повинні надати можливість бігати, грати, гратися. Необхідно виховувати правдивість, працьовитість, ввічливість, шанобливість до старших.
  • Педагог сформулював «золоте правило наочності — все в світі має сприйматися відповідним йому органом почуття.
  • Ян Коменський є автором класно-урочної системи організації навчальної діяльності. Він запропонував навчання в класах проводити в постійному складі учнів і починати заняття 1 вересня, ділити весь матеріал на відрізки-уроки.
  • Наголошував на тому, що кожен урок слід будувати доцільно і методично продумано.
    Він був першим, хто порахував основним засобом виховання не палицю, як раніше, а правильнк постанову занять і особистий приклад вчителя. Він назвав школу «майстерньою гуманності».
  • Він придумав ввести в процес навчання підручники і домашнє завдання. Коменський першим написав підручники для вивчення латині.
  • Розвинув ідею розвиваючого навчання, згідно з яким розвиток реалізується природними задатками і талантами. Закликав до формування у людини ідеалів добра і суспільної користі.

Ян Амос Коменський публікації: «Листи до неба», «Викриття антихриста», «Велика дидактика», «Відкриті двері мов», «Відкриті двері предметів», «Провісник пансофии», «Світ чуттєвих речей в картинках».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Коменського в педагогіку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Психологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *