«Комета прилітає» короткий зміст

«Комета прилітає» скорочено читати

Туве Янсон «Комета прилітає» скорочено українською (переказ) Ви можете прочитати за 10 хвилин.

Мумі-тато побудував міст через річку і до Муммі-троля приходить його друг маленький Сніфф, який знайшов нову дорогу і вважає, що вона дуже страшна. Мумі-троль бере бутерброди і разом зі Сніффом відправляються подивитися, куди вона їх приведе. Так вони опиняються на березі моря, де Муммі-троль починає ловити на дні «перли» (круглі камінчики). Сніфф бачить кошеня і слідує за ним і знаходить печеру, яку тут же називає своєю. Він хвалиться печерою Муммі-тролю, і вони повертаються додому.

Увечері починається дощ і коли всі вже лягли спати, до будинку приходить хохуля. Він називає себе філософом і каже, що Мумі-тато зламав його будинок, коли будував міст і тепер він бездомний. Всі прокидаються, і хохуля розповідає їм про Космос.

Вранці після дощу все виглядає сірим і хохуля каже, що скоро кінець Землі, так як вона мізерно мала в масштабах Космосу. Мумі-мама і Муммі-тато вирішують відправити Муммі-троля і Чмиха в обсерваторію, щоб відігнати від дітей страх, викликаний хохулею-філософом.

Дітям будують пліт, дають їжу і вони відправляються в подорож, Сніфф просить годувати його кошеня. По дорозі вони знайомляться з Снусмумріком, він розповідає їм про комету, яка може прилетіти і розбитися об Землю. Тепер Муммі-троль і Снифф вже бояться комети. dovidka.biz.ua Далі Снусмумрик показує їм гранатову ущелину, в яку спускається Сніфф і набирає багато камінчиків, але його лякає велика ящірка і він, викинувши все, вилізе до друзів.

Снусмумрик відправляється з ними в подорож, він розповідає їм історію про вогнедишну гору і як він врятував вогняного духу, за що той дав йому пляшечку підземного масла для засмаги. Але воно вже закінчилося.

Пліт друзів підпливає до водоспаду, і вони падають. Всі живі, але стає темно і течія знову посилюється. З плоту викидають зламану щоглу після падіння, за неї випадково пліт чіпляється і вони зупиняються, і тут вони бачать далі ще більший водоспад. Вибратися з ущелини річки вони не можуть, Сніфф починає плакати, а Снусмумрик грати на гармошці.

Гру гармошки почув великий Хемуль, який ловив метеликів на горі. Він витягнув своїм сачком друзів. Мумі-троль почав розпитувати Хемуля про комету, але того цікавили тільки метелики. Після того як Сніфф пожартував, що комети харчуються Хемулями, Хемуль образився і пішов.

Друзі піднімаються на найвищу гору, ввечері біля вогнища Снусмумрик розповідає про снорків (брат і сестра), яких недавно зустрічав. Він каже, що вони схожі на Муммі-троля, тільки ще вміють змінювати забарвлення і носять чубчика.

Дорогою на них нападає кондор, але вони встигають сховатися. Далі вони бачать багато недопалків і розуміють, що їх розкидали професори. Коли вони піднімаються вище хмар, Муммі-троль знаходить на краю обриву браслет фрекен Снорк. Друзі вирішують, що вона розбилася.

В обсерваторії Муммі-троль дізнається, що снорки теж тут були і розпитує про них, забуваючи про комету. Сніфф дізнається в іншого професора, що комета прилетить на Землю 7 серпня о 20:42. У друзів залишається 4 дні до її прильоту, і вони вирішують швидше дістатися додому, а там Муммі-тато щось придумає.

Спускаючись з гори, Снусмумрик і Муммі-троль почали гратися, скидаючи каміння в прірву. Мумі-троль провалюється в прірву, але завдяки мотузці, якою вони були пов’язані один з одним, його витягують. Спустившись в долину, вони знову зустрічають Хемуля з шишкою на голові. Він потрапив в каменепад влаштований друзями, він злиться і знову йде.

Друзі чують крик про допомогу, і коли прибігають, бачать, що кущ хоче з’їсти фрекен Снорк. Мумі-троль кидається на кущ з ножем і вирізає його до пня. Мумі-троль повертає фрекен її золотий браслет, і вона йому дякує. Снорк (брат фрекен Снорк) пропонує зібрати збори і обговорити подальші дії, він призначає себе головою і секретарем. Вирішено йти додому до Муммі-троля, а комету перечекати в печері Чмиха. Увечері Муммі-троль приносить квіти фрекен Снорк і всі лягають спати.

На наступний день друзі приходять в магазин, де продавщиця-стара продає Сніффу лимонад (який він потім вирве на килим в магазині), Снорк олівець і зошит для його постійних записів, Муммі-тролю дзеркальце для фрекен Снорк, фрекен Снорк зірку для Муммі-троля , Снусмумріку штани (які він поверне, так як вони не досить поношені). Коли з’ясовується, що у них немає грошей, то продавщиця каже, що вони їй нічого не винні, адже Снусмумрик повернув штани (як би продав їй назад), а вони коштують дорожче, ніж інші товари разом узяті.

Увечері друзі потрапляють на танцпол, де всі танцюють з іншими істотами, а Снусмумрик грає з коником для них музику.

На наступний день було дуже жарко, за лісом виявилася пустеля. Це пішло море і залишилося тільки його дно. Решту ущелини друзі долають на ходулях, щоб не втрачати час і йти навпростець. Вони зустрічають потоплений корабель, в трюм якого провалюється фрекен Снорк. Мумі-троль рятує її, а коли сам намагається вилізти, на нього нападає гігантська каракатиця. Тепер випадково Муммі-троля рятує фрекен Снорк, пускаючи сонячного зайчика прямо в очі каракатиці своїм дзеркальцем.

На наступний день друзі зустрічають багато істот, які тікають з Муммі-долу, так як туди летить комета. Вони розповідають, що тільки Муммі-мама і Муммі-тато залишилися там. Коли пустеля закінчується, вони зустрічають ще одного Хемуля, який збирає марки. Він відправляється з ними. Частина лісу з’їдена мільйонами коників. Починається сильний вітер і забирає книгу Хемуля з марками. Далі друзі знімають з Хемуля плаття, і, використовуючи його як парашут, летять до дому Муммі-троля.

Мумі-мама спекла торт для Муммі-троля і разом з Мумі-татом чекали його повернення. Повертається Муммі-троль зі своїми друзями і знайомить їх з батьками та хохулею, яка так і жив у них. Мумі-мама віддає Хемулю його книгу з марками, яку до них занесло вітром. Сніфф розпитує за своє кошеня, так як сильно за ним нудьгував.

Починається переїзд в печеру. Всі речі перевозив Муммі-тато в своєму візку. Останньою Муммі-тато перевозить ванну, але вона не поміщається в печері і нею закривають діру в стелі. На вхід вішають ковдру, Снусмумрик обробляє її залишками підземного масла для засмаги. В печеру приходить Хохуля і сідає на Муммі-мамин торт. Сніфф ображається, що на торті напис був тільки для Муммі-троля і вибігає з печери на пошуки свого кошеня. Коли його знаходить, то розуміє, що заблукав. Мумі-троль відправляється на пошуки Сніффа, знаходить його. Вони встигають забігти в печеру в останній момент перед тим, як прилітає комета.

Вранці Муммі-троль вийшов з печери, за ним прийшов Снусмумрик, і сказав, що комета зачепила Землю тільки своїм хвостом. І тут вони побачили, що море повертається. Вийшли і інші з печери і всі вирішили йти назад в будинок.

Коментарі:
  1. 7 дней ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *