«Комета прилітає» скорочено

«Комета прилітає» скорочено читати

Туве Янссон «Комета прилітає» короткий зміст Ви можете згадати за 5 хвилин.

«Комета прилітає» — дитяча казка письменниці з Фінляндії Туве Янссон, опублікована в 1946 році.

Наближається день народження Мумі-троля. Снифф і Мумі-троль разом з Мавпою, з якою вони познайомилися, відправляються на берег моря, і Снифф знаходить там грот. До вечора вони повертаються додому, і незабаром починається злива. Вночі філософ Ондатр приходить в Мумі-будинок і залишається там жити, оскільки Мумі-тато під час будівництва мосту ненавмисно зруйнував його нору. Тієї ж ночі Ондатр розповідає, що цей дощ — неприродний і що у нього є передчуття, ніби щось має статися.

Мумі-троль вирішує відправитися разом зі Снифф на плоту в Самотні Гори, де розташована обсерваторія, і дізнатися у професорів, що ж має статися.

В дорозі вони зустрічають Снусмумрика, який приєднується до них. Не без пригод всі троє добираються до Самотніх Гор.

В обсерваторії мандрівники дізнаються, що на Землю мчить комета, яка з’явиться через кілька днів, і вони терміново відправляються додому. Мумі-троль рятує від отруйного куща маленьку панну Снорк, яка схожа на нього самого, і вона і її брат Снорк приєднуються до подорожі.

По дорозі додому вони переживають ще ряд пригод, зустрічаються з Хемуль-філателістом, якого вони беруть з собою.

Мандрівники встигають раніше комети в Мумі-долину, де вони розповідають про всі свої пригоди Мумі-мамі і Мумі-татові. Вирішено сховатися від комети в гроті, який знайшов Снифф. Комета повинна з’явитися ввечері того ж дня. І ось коли всі вже перемістилися в грот і комету залишається чекати всього кілька хвилин, Мумі-троль згадує про Мавпу. Він кидається на пошуки і знаходить її. Вони повертаються в грот в останній момент. Але комета не зіткнулася з Землею, а пройшла повз неї. Земля врятована, і життя в Мумі-долині триває.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 11 месяцев ago
  2. 3 месяца ago
  3. 2 месяца ago
  4. 2 месяца ago
  5. 2 месяца ago
  6. 2 месяца ago
  7. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *