Консистентна змазка де використовується?

Авто і транспорт

Останнім часом істотно зросла роль спеціальних мастильних матеріалів, які дозволяють забезпечити високопродуктивну роботу сучасного і дорогого устаткування.

Консистентна змазка що таке?

Консистентна змазка – унікальний мастильний матеріал, який поєднує в собі переваги рідких масел і твердого порошку. Вона застосовується в тому випадку, коли рідина не може створити надійне ущільнення в вузлах тертя крутіння і ковзання і захистити від попадання вологи, пилу і зовнішніх абразивних частинок.

Консистентні мастила (також часто звані пластичними) володіють трьома важливими властивостями: текучістю, тиксотропністю і оборотною в’язкістю. Пластичність дозволяє змазці розріджуватись під впливом зусиль на зрушення, що при збільшенні швидкості тертя металевих вузлів призводить до рівномірного змазування навіть важкодоступних частин деталі. Тиксотропність – це здатність матеріалу бути текучим при впливі напруги і повертатися в в’язкий стан при відсутності навантажень.

Консистентна змазка де використовується?

По складу консистентні мастила – це загущена суміш нафтового або синтетичного масла з додаванням різноманітних присадок і наповнювачів, які мають поліпшити характеристики мастила і його захисні властивості. Загусники визначають область застосування мастила. Найбільш поширені пластичні мастила з мильним загущувачем (натрієві, кальцієві, універсальна літієва змазка і т.д.). Пластичне мастило також широко використовується як мастило для роликових підшипників, супортів, редукторів і інших важко навантажених тихохідних і швидкохідних вузлів.

Консистентні мастила прекрасно підходять для вузлів тертя «метал-метал», зберігають захисні властивості в широкому діапазоні температур і є універсальним мастильним матеріалом для багатьох машинних систем.

Переваги консистентної змазки

  • Мала витрата в порівнянні з рідкими мастилами;
  • Можливість конструювання більш простих механізмів;
  • Зниження витрат на обслуговування агрегату;
  • Широкий діапазон температур.
Оцініть статтю
Додати коментар