Корнеплоди та їх значення

Яку роль відіграють коренеплоди в житті дворічних рослин Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке коренеплоди?

Коренеплід — це частина рослини, яка запасає поживні речовини, найчастіше це асоційовані з кореневою системою, звідки перша частина назви.

Яку роль відіграють коренеплоди в житті дворічних рослин?

Варто відзначити, що більшість рослин, які утворюють коренеплоди, — це дворічні. З насіння в перший рік розвиваються рослини, які мають тільки коріння, листя і стебла. До настання осені кожна з подібних рослин в частині головного кореня і нижньої частини стебла починають накопичувати поживні речовини. Восени їх надземні органи відмирають, а сам коренеплід зберігається і благополучно переживає зиму. На другий рік життя з нирок починають розвиватися нові надземні органи. Рослина починає цвісти і плодоносити. Після того як в плодах дозріває насіння — дворічні рослини відмирають.

Значення корнеплодів

У кожної рослини вони грають свою важливу роль. Розглянемо лише кілька прикладів. Своєрідні коріння-причеплення або додаткове коріння розвиваються у плюща. Ними рослини може прикріплятися до опори, наприклад, до вертикальної стіни або ж до стовбура дерева, завдяки чому рослина тягнеться вгору, виносячи листя і пагони до світла.

Деякі дерева тропічних поясів на великих гілках і на стовбурах утворюють ті ж додаткові корені. Вони доростають до землі і використовуються рослиною як підпірок. У орхідей, які живуть на гілках і стовбурах дерев в тропічних вологих лісах, утворюються повітряні корені. Вони вільно звисають вниз. Такі коріння здатні поглинати дощову воду і допомагають рослині жити в цих екстремальних умовах.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися яку роль відіграють коренеплоди.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *