Корній Чуковський біографія

Корній Іванович Чуковський біографія, якого викладена в цій статті, відомий письменник та поет.

Корній Чуковський біографія коротко

Микола Васильович Корнейчуков народився 31 березня 1882 в Санкт-Петербурзі. Під псевдонімом Корній Чуковський у своїй біографії письменник працював з початку літературної діяльності. Пізніше додав несправжнє по-батькові Іванович.

Дитинство Микола Корнейчуков провів в Одесі та Миколаєві.

Якийсь час майбутній письменник навчався в другій одеській гімназії. Закінчити гімназію Чуковському так і не вдалося: його відрахували, за його власним твердженням, через низьке походження (він був незаконнонародженим — позашлюбною дитиною). Ці події він описав в автобіографічній повісті «Срібний герб».

У 1901 році Чуковський почав займатися журналістикою, а через два роки став лондонським кореспондентом.

26 травня 1903 року Чуковський і Марія Арон-Беровна Гольдфельд одружилися. В них було 4 дітей.

Повернувся на батьківщину Чуковський у 1905. Під враженням від революційних подій став публікувати журнал «Сигнал». Але всього чотири випуски сатиричного видання побачили світ — незабаром Чуковського заарештували. Завдяки адвокату Грузенберг виправдали.

Десять років, починаючи з 1906 року, Чуковський прожив у селищі Куоккала. Там же завів дружбу з Рєпіним, Маяковським. Корній Чуковський поступово стає все більш відомим і впливовим. Критикує статті, захищає футуристів.

У 1916 році відправляється в Англію. Після революції талант критика все більше розквітає в Чуковському. Але поступово він відходить від цього роду діяльності.

З 1917 по 1926 рік працював над книгою про Некрасова, також писав про інших видатних літературних діячів.

Більшість знає Чуковського завдяки його дитячим творам. Його перша казка вийшла в 1916. За нею послідували «Мойдодир», «Тараканище». Також Чуковський займався перекладами, переказав Біблію для дітей.

Помер письменник 28 жовтня 1969 від вірусного гепатиту.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *