Королева Вікторія цікаві факти

Цікаві факти про королеву Вікторію ви дізнаєтесь в цій статті.

Королева Вікторія цікаві факти

Вікторія (Олександріна Вікторія; 24 травня 1819р. — 22 грудень 1901р.) — королева Сполученого Королівства Великобританії і Ірландії з 20 червня 1837 року і до смерті.

Вікторія пробула на троні 63 роки сім місяців і два дні і займає друге місце за тривалістю царювання після Єлизавети II.

Вона зійшла на трон у 18 років в 1837 році після смерті Вільгельма IV.

Незважаючи на те, що на портретах її зображували вельми величною, її зріст був 1,52м

Будучи королевою Англії, Вікторія так і не навчилася чисто говорити по-англійськи. Її мама була дочкою німецького герцога, і тому вдома завжди звучала німецька мова. Відповідно, і Вікторія досконало знала німецьку, але не англійську.

У 1840 році Вікторія вийшла заміж за Альберта Саксен-Кобург-Готського (якому сама зробила пропозицію, оскільки була вже королевою). Шлюби їх дев’яти дітей з представниками королівських і знатних родин зміцнили зв’язки між династіями Європи і принесли Вікторії прізвисько «Бабуся Європи». Коли в 1861 році Альберт помер, Вікторія скорбила і припинила з’являтися на публіці. 40 років після смерті чоловіка носила траур — чорне плаття.

Вікторія стала бабусею в 39 років і прабабусею — через двадцять років після цього.

Кажуть, що саме після весілля Вікторії з’явилася традиція, коли всі наречені надягають біле.
До її весілля жінки зазвичай одягали найкраще з своїх суконь, незалежно від того, якого воно було кольору.

Вона зайняла 18-те місце в списку найзнаменитіших британців, згідно з опитуванням BBC, проведеному 2002 році.

Про британську королеву розповідають цікаву історію. Цей випадок стався в 19 столітті, коли Вікторія відвідала дипломатичний прийом у Лондоні. Її гостем був африканський вождь. Коли на стіл кожному подали піалу з водою для обмивання рук, вождь розгубився. Не знаючи, що робити, він став пити принесену воду. Королева знайшла вихід із ситуації, який не дозволив скомпрометувати гостя. Вона просто наслідувала його приклад, а за нею — і всі придворні.

У 1897 році Вікторія написала інструкції до своїх похоронів, які повинні були бути військовими, як личить дочці солдата і голові армії, а також замість чорного кольору потрібно було використати білий.

У королеви Вікторі було 34 онука.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *