Костянтин Бальмонт біографія

Костянтин Бальмонт біографія скорочено російського поета, перекладача

Бальмонт Костянтин (1867-1942) — класик літератури Срібного століття, автор безлічі поетичних збірок, статей і нарисів.

Костянтин Бальмонт біографія

Бальмонт Костянтин Дмитрович народився 15 червня 1867 року в селі Гумніщі Володимирській губернії, де жив до 10 років. Батько Бальмонта працював суддею, потім — главою у земській управі. Любов до літератури та музики майбутньому поетові прищепила мати. Сім’я перебралася до м.Шуя, коли старші діти пішли в школу. У 1876 році Бальмонт навчався в Шуйской гімназії, але скоро навчання йому набридло, і він все більше уваги став приділяти читанню. Після виключення з гімназії за революційні настрої, Бальмонт перевівся в м.Владимир, де навчався до 1886 року. У цьому ж році вступає до університету в Москві, на юридичне відділення. Навчання там тривало недовго, через рік його виключили за участь у студентських заворушеннях.

Свої перші вірші поет написав будучи дев’ятирічним хлопчиком, але мати розкритикувала його починання, і Бальмонт більше не робив спроби що-небудь писати наступні шість років.

Вперше вірші поета були надруковані в 1885 році в журналі « Живописний огляд» в Петербурзі.
Наприкінці 1880-х років Бальмонт займався перекладацькою діяльністю. У 1890 році через тяжке фінансове положення і невдалий перший шлюб, Бальмонт намагався покінчити життя самогубством — викинувся з вікна, але залишився живий. Отримавши серйозні травми, він рік пролежав у ліжку. Цей рік виявився продуктивним у творчому плані.

Дебютна збірка віршів (1890) Бальмонта не викликала інтересу у громадськості, і поет знищив весь тираж.
Найбільший розквіт творчості письменника припадає на 1890-і роки. Він багато читає, вивчає мови і подорожує.
Бальмонт часто займається перекладами, в 1894 переводить «Історію скандинавської літератури» Горна , в 1895-1997 «Історію італійської літератури» Гаспарі.

Бальмонт видав збірку «Під північним небом» (1894), почав друкувати свої твори у видавництві «Скорпіон», журналі «Терези». Незабаром з’являються нові книги — «В безмежжя» (1895), «Тиша» (1898).
Одружившись вдруге в 1896 році, Бальмонт їде в Європу. Кілька років він подорожує. У 1897 році в Англії читає лекції про російську поезію.

Четверта збірка поезії Бальмонта «Будемо як сонце» вийшла у 1903 році. Збірник став особливо популярним і приніс автору великий успіх. У початку 1905 року Костянтин Дмитрович знову їде з Росії, він подорожує по Мексиці, потім їде до Каліфорнії.
Бальмонт брав активну участь у революції 1905-1907 року, в основному виголошуючи промови перед студентами і будуючи барикади. Боячись арешту, поет їде в Париж в 1906 році.

Побувавши в Грузії в 1914 році, переклав на російську мову поему Ш.Руставелі «Витязь у тигровій шкурі» , а також багато інших. У 1915 році, повернувшись до Москви, Бальмонт їздить по країні з лекціями.

У 1920 році через погане самопочуття третьої дружини і дочки, поїхав з ними до Франції. Більше в Росію він не повертався. У Парижі Бальмонт публікує ще 6 збірок своїх віршів, а в 1923 році — автобіографічні книги: «Під новим серпом», «Повітряний шлях».

Поет сумував за Росією і не раз шкодував, що поїхав. Ці почуття відбивалися в його поезії того часу. Життя на чужині ставало все важче, здоров’я поета погіршилося, були проблеми з грошима. У Бальмонта було виявлено серйозне психічне захворювання. Живучи в бідності в передмісті Парижа, він більше не писав, а лише зрідка читав старі книги.
23 грудня 1942 в Нуазі-ле-Гран, недалеко від Парижа, у притулку «Російський дім» Бальмонт помер від запалення легенів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *