Костянтин Ціолковський біографія

Костянтин Ціолковський біографія скорочено на українській мові викладена в єтой статті і може бути доповнена цікавими фактами.

Костянтин Ціолковський коротка біографія

Народився в родині лісничого в селі Іжевське, Рязанської губернії, в 1857 році 5 вересня. Після перенесеної в дитинстві скарлатини майже повністю втратив слух; глухота не дозволила продовжувати навчання в школі, і з 14 років він займався самостійно.

З 16 до 19 років жив у Москві, вивчав фізико-математичні науки з курсу середньої і вищої школи. У 1879 екстерном склав іспити на звання вчителя і в 1880 призначений учителем арифметики і геометрії в Борівське повітове училище Калузької губернії.

Протягом 12 років Ціолковський жив і працював у Борівському, викладаючи математику і геометрію. Там же він одружився на Варварі Соколовій, яка стала його вірною помічницею і порадницею.

Вчителюючи, Ціолковський почав займатися науковою роботою.
Практично всі роботи цього великого винахідника були присвячені реактивним апаратам, літакам, дирижаблам, а також багатьом іншим аеродинамічним дослідженням.

Варто особливо відзначити, що саме Костянтину Едуардовичу належала зовсім нова ідея для тих часів побудови аероплана, що має металеву обшивку і каркас. До того ж в 1898 році Ціолковський став першим російським громадянином, який самостійно розробив та побудував аеродинамічну трубу, яка згодом стала використовуватися в багатьох літаючих апаратах.

Пристрасть пізнати небо і космос спонукала Костянтина Едуардовича написати понад чотири сотні робіт.

Крім усього іншого, завдяки унікальним і продуманим пропозиціям цього великого дослідника, на сьогоднішній день практично вся військова артилерія використовує естакади для запуску залпового вогню. Крім цього, саме Ціолковський продумав спосіб дозаправки ракет під час їх безпосереднього польоту.

Наукова діяльність займала весь вільний час Ціолковського, але основною протягом багатьох років все ж була вчительська робота. Його уроки викликали в учнів інтерес, давали їм практичні навички, знання. Тільки в листопаді 1921 року в віці 64 років Ціолковський залишив педагогічну роботу.

Після Великої Жовтневої соціалістичної революції його наукова діяльність отримала підтримку держави. У 1918 році Ціолковський був обраний членом Соціалістичної академії. У 1921 році Ціолковського була призначена підвищена персональна пенсія.

Помер Костянтин Едуардович 19 вересня 1935 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *