«Крихітка Цахес» головні герої

Персонажі повісті «Крихітка Цахес» Гофмана — це втілення представників майже всіх суспільних прошарків, професійних і кастових груп тодішньої Німеччини.

Персонажі «Крихітка Цахес»

Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер — син бідної селянки, обдарований феєю Розабельверде магічною силою привертати до себе людей і привласнювати собі чужі заслуги.
Бальтазар — студент Керепеського університету, романтик.
Фабіан — друг Бальтазара, студент, реаліст, весела людина.
Мош Терпін — професор природничих наук Керепеського університету, лекції якого відвідує Бальтазар.
Кандида — дочка Моша Терпіна, кохана Бальтазара.
Фея Розабельверде — фея, що обдарувала крихітку Цахеса магічною силою.
Проспер Альпанус — мандрівний маг.
Пафнутій — князь, схиблений на введенні освіти в країні.
Ліза — мати Цахеса, бідна селянка.

Герої Гофмана поділяються на дві категорії: на щасливих обивателів, задоволених собою та своїм існуванням, які слухняно грають свої безглузді ролі, і на мрійників, ентузіастів, людей «не від світу цього». Життя, як правило, вселяє в них жах, тому вони втікають у свій внутрішній світ, але й там не знаходять спокою.

Цахес — син бідної селянки, абсолютно потворний, схожий на роздвоєну редиску, і не має ніяких достоїнств нормальної людини. Його пошкодувала фея Розабельверде, що подарувала йому, три золоті волосини. З цього моменту Цахес знаходить чарівну властивість: все потворне, що виходить від нього, приписують кому-небудь іншому і, навпаки, все приємне або чудове, що здійснює будь-який інший, приписують йому. Він починає справляти враження чарівної дитини, потім «обдарованого рідкісними здібностями» юнака, талановитого поета і скрипаля. Юного принца, що відрізняється вишуканістю зовнішності і манер, він затьмарює настільки, що оточуючі саме в ньому припускають княже походження. Нарешті він стає міністром, якого князь відзначає спеціально для нього виготовленим орденом, і все це відповідно пов’язано з тим, що інший, дійсно гідна людина, незаслужено відчуває образу чи ганьбу, а іноді просто терпить крах у кар’єрі або в любові. Добро, вчинене феєю, перетворюється на джерело зла. Нікчемність Цахеса все-таки виявляє себе — в тому, який його осягає кінець. Він злякався натовпу, яка розбушувалася під вікнами його будинку, оскільки побачила, що виглянуло з вікна чудовисько (самого Д.), і сховався в нічному горщику, там він і помер «від боязні померти».

Автор: Гнатюк У рубриці: 9клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *