Куликовська битва 1380 р.

Повідомлення про Куликовську битву розповість Вам про цю історичну подію коротко.

Розповідь про Куликовську битву

Куликовська битва відбулася 8 вересня 1380 року в ході ускладнених відносин між Руссю і Ханською Ордою.

Передумови Куликовської битви

У 1374 році відносини між монголами і князями Русі помітно ускладнилися. Князі, відчуваючи свої сили і владу, стали перечити Орді в питаннях сплати данини. Дмитро Донський, правитель Русі, в 1374 році не визнаючи владу хана Мамая, фактично розірвав з ними всі відносини. Таке вільнодумство не залишилося без уваги монголів.

Але руський князь не відступив і вирішив дати ворогу відсіч. Зібравши військо і поставивши на чолі Дмитра Боброк-Валінцева, було вирішено йти в похід на Волгу. Його мета — захопити міста, які були під управою татар.

Ще одна подія, яка послужила причиною битви, відбулася в 1378 році. На територіях Русі пройшов слух, ніби Орда направила сильне військо, щоб покарати князя. Дмитро Донський вирішив не чекати ворога, а зібравши дружину, виїхав назустріч. Зустрілись вони біля річки Вожи. Битва була неминуча.

Початок Куликовської битви

Рано вранці 8 вересня 1380, згідно з традицією бою один на один, зустрілися Олександр Пересвіт, російський монах і Челубей — монгольський воїн. У бою ніхто не переміг — обидва воїни поранивши один одного смертельно списами, впали. І тоді військо Орди і дружина Донського почали битву.

За чисельністю монголи значно переважували. Здавалося б, що Мамай здобуде перемогу легко. Але Донський здійснив несподіваний хід, залишивши полк з 10 000 тис. воїнів в засідці на чолі з Дмитром Боброком. У переломний момент російська кінноти вилітає з лісу, а монголи втікають.

Значення Куликовського бою

Куликівський бій дав зрозуміти, що Золота Орда аж ніяк не є непереможною державою. І, що перемігши її, можна знайти свободу від її ярма.

Сподіваємося, викладена інформація про Куликовську битву допомогла Вам. А свою розповідь про Куликовську битву Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *