Культура та цивілізація: спільне та відмінне

У чому полягає спільне та відмінне у культурі та цивілізації Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Культура та цивілізація: спільне та відмінне

Що спільного між цивілізацією та культурою?

Культура та цивілізація нерозривно пов’язані та переплітаються один з одним. По мірі розвитку людського суспільства, культура здатна переростати у цивілізацію, а остання може переходити у культуру. Вони являють своєрідний цикл розвитку людства від його розвитку до занепаду і навпаки.

Що відмінного між цивілізацією та культурою?

Першим різницю між цими двома поняттями помітив І. Кант. Він стверджував, що культура слугує духовному розвитку соціуму і вона за своєю суттю є гуманістичною. Вона сприяє самореалізації особистості. А цивілізація навпаки, створює самі лише умови для вільного та духовного розвитку людини. Оскільки вона сама по собі позбавлена всього духовного, то врешті-решт цивілізація породжує небезпеку самознищення всього живого.

Що таке культура?

Культура – це певний історичний рівень соціального розвитку та творчих сил і здатностей людини, які можна виражати через види та форми організованого життя й людської діяльності. Це форма взаємовідносин однієї людини з іншою, які відбуваються на основі матеріальних та духовних цінностей.  Поняття «культура» часто використовується для позначення конкретної історичної епохи, суспільства чи етносу. У більш вузькому значенні культура означає сферу духовного життя людини, яка містить в собі результати предметної діяльності.

Що таке цивілізація?

Цивілізація – це ступінь соціального розвитку духовної та матеріальної культури.  Вітчизняні історики вважають, що цивілізація є важливою передумовою для створення культури. Цивілізація це сукупність матеріальних та духовних досягнень соціуму, який зумів подолти рівень дикунів та варварів.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались у чому полягає спільне та відмінне у культурі та цивілізації.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *