Курт Гедель біографія

Курт Гедель біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Курт Гедель — відомий математик і філософ родом з Австрії.

Курт Гедель біографія коротко

Курт Гедель народився 28 квітня 1906 року у Брюнні (нині місто Брно, Чехія) в німецькій родині. Батько Курта, Рудольф Гедель, був керуючим текстильної фабрики.
Закінчивши школу в 1923 році, Гедель вступив до Віденського університету. Там він два роки вивчав фізику, але потім переключився на математику. У 1929 році захистив дисертацію і в 1930 році почав викладати у Віденському університеті, беручи участь в семінарах Віденського гуртка неопозитивізму.

Найвідоміше досягнення Геделя — це сформульовані й доведені ним теореми про неповноту, опубліковані 1931 року. Теореми Геделя стосувалися перш за все формальної системи, яка описує основу основ математики — формальної арифметики.

У 1934 році здійснив поїздку в США (Прінстонського університету), де прочитав курс лекцій «Про нерозв’язані теореми формальних математичних систем».

У 1938 році він одружився на Адель Поркерт, з якою познайомився в Віденському клубі ще в 1927 році.

У 1940 році він виїхав до США, причому через небезпеку шляху через Атлантику під час війни поїхав через СРСР і Японію. У США він отримав роботу в знаменитому Інституті перспективних досліджень (Прінстонський університет). У 1951 році Гедель отримав вищу наукову нагороду США — ейнштейнівську премію, а в 1974 році — Національну медаль науки.

Ще з 1930-х років у Геделя виявлялися ознаки психічних проблем, які зазвичай носили прихований характер, проявляючись у частих занепокоєння і зайвій підозрілості, але в періоди загострень брали більш явні, нав’язливі форми.

Вчений помер від «недоїдання і виснаження», індукованих «розладом особистості», 14 січня 1978 року в Прінстоні, штат Нью-Джерсі.

Геделю належать роботи в галузі диференціальної геометрії й теоретичної фізики. Зокрема, він написав працю про загальну теорії відносності, в якій запропонував варіант розв’язку рівнянь Ейнштейна, з якого випливає, що Всесвіт може бути влаштований таким чином, що перебіг часу в ньому закільцьований (метрика Геделя). Теоретично такий розв’язок припускає подорожі в часі. Більшість сучасних фізиків вважають, що цей розв’язок є правильним лише формально й не має фізичного сенсу.

Автор: Гнатюк У рубриці: Математики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *