Леонард Ейлер цікаві факти

Леонард Ейлер цікаві факти з життя великого математика, фізика, механіка і астронома.

Леонард Ейлер цікаві факти

У 1733 році вчений одружується на Катаріні, доньці художника Георга Гзеля. За час 40-річного спільного життя у них народилося 13 дітей. Але вижили тільки 5 з них — 2 дочки і 3 сина. У 1773 році помирає кохана дружина і через 3 роки Ейлер одружується вдруге. На зведеній сестрі покійної дружини.

У Росії вченого звали Леонтієм.

Ейлер був першим, хто систематично виклав математичний аналіз. Математик є основоположником наукової математичної російської школи. Написав багато книг по теорії руху планет і Місяця, з механіки, географії, теорії кораблебудування і теорії музики.

Він не любив театри, а коли дружині все ж вдавалося його долучити до прекрасного, Леонард в розумі обчислював складні математичні схеми до кінця вистави, щоб не померти від нудьги.

Він був дуже здібним. Уже в 13 років він став студентом, а в 17 отримав магістерський ступінь і отримав запрошення очолити кафедру фізики в Російській Академії наук.
Незважаючи на швейцарське походження, Ейлер провів більшу частину свого дорослого життя в Санкт-Петербурзі, Росії та в Берліні, в Пруссії.

Ейлер запам’ятався як найважливіший математик XVIII століття. Його пам’ятають за його внесок в механіку, гідродинаміку, оптику, астрономію і музику.

Леонард Ейлер залишався вірним кальвіністом все своє життя.

Він втратив зір у правому оці досить рано, ймовірно, через перевтому.

Він працював 25 років в Берлінській академії, а потім повернувся до Петербурга у віці 59 років, в цей час він втратив зір остаточно. Сліпота не зупинила його. Фактично, він наосліп завершив всебічний аналіз теорії руху Місяця. Весь складний аналіз був зроблений цілком в його голові.

У 1771 році його будинок згорів. У 1776 році його дружина померла. Він помер в 1783 році у віці 76 років.

Відомо, що він опублікував понад 500 книг і статей за все своє життя, а ще 400 — були видані посмертно. Було підраховано, що в середньому він писав близько 800 сторінок на рік.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *