Леонардо да Вінчі біографія скорочено

Леонардо да Вінчі біографія скорочено на українській мові італійського представника мистецтва Високого Відродження в цій статті.

Леонардо да Вінчі — італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, натураліст), винахідник, письменник, музикант.

Леонардо да Вінчі коротка біографія

Народився 15 квітня 1452 в селищі Анкіано, недалеко від Флоренції, його батько був нотаріусом, а мати звичайною селянкою.

У 1466 Леонардо да Вінчі надходить у майстерню Верроккьо підмайстром художника. У віці 20 років Леонардо да Вінчі отримує кваліфікацію майстра в Гільдії Святого Луки.

Крім живопису, Леонардо да Вінчі вивчав також пластику, архітектуру, математику, фізику і механіку, дивував всіх оточуючих рідкісною багатосторонністю своєї геніальної натури. Не дивлячись на величезні заслуги в галузі точних наук (математики, фізики) і природознавства, Леонардо не знаходив достатньої підтримки і розуміння. Лише через багато років його роботи були по-справжньому оцінені.

Захоплюючись ідеєю створення літального апарату, Леонардо да Вінчі розробив спочатку найпростіший апарат (Дедала і Ікара) на основі крил. Новою його ідеєю став аероплан з повним керуванням. Однак її втілити в життя не вдалося через відсутність мотора. Також знаменитою ідеєю Леонардо да Вінчі є апарат з вертикальним зльотом і посадкою.

Вивчаючи закони рідини і гідравліку в цілому, Леонардо вніс значний внесок в теорію шлюзів, портів каналізації, перевіривши ідеї на практиці.

Знаменитими картинами Леонардо да Вінчі є «Таємна вечеря», «Мадонна з горностаєм», «Мона Ліза» і багато інших. Леонардо був вимогливий і точний у всіх своїх справах. Навіть захоплюючись живописом, він наполягав на повному вивченні об’єкта перед початком малюнка.

З 1515 Леонардо да Вінчі був у свиті французького короля Франциска I, за яким в 1518 послідував до Франції, де мало працював, і помер 2 травня 1519 в замку Клу, поблизу Амбуаза.

Також ви можете вивчити цікаві факти про Леонардо да Вінчі, щоб розширити свій кругозір.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *