Леонардо да Вінчі цікаві факти

Леонардо да Вінчі цікаві факти з життя (біографії) італійського художника і вченого викладені в цій статті.

Леонардо да Вінчі цікаві факти

1. Леонардо народився в родині багатого нотаріуса і землевласника П’єро да Вінчі, його матір’ю була проста селянка. Батько намагався долучити Леонардо до сімейної професії, але безуспішно: син не цікавився законами суспільства.

2. Він віртуозно грав на лірі. Коли в суді Мілана розглядалася справа Леонардо, він фігурував там саме як музикант, а не як художник чи винахідник.

3. Вважається, що да Вінчі був вегетаріанцем. Людей, які споживають тваринну їжу, називав «ходячими кладовищами».

4. У числі захоплень Леонардо були навіть кулінарія та мистецтво сервіровки. У Мілані протягом 13-ти років він був розпорядником придворних бенкетів. Він винайшов кілька кулінарних пристосувань, що полегшують працю кухарів. Оригінальна страва «від Леонардо» — тонко нарізане тушковане м’ясо, з укладеними зверху овочами, — користувалося великою популярністю на придворних бенкетах.

5. Леонардо любив воду: він розробив інструкції з підводних занурень, винайшов і описав прилад для підводного занурення, дихальний апарат для підводного плавання. Усі винаходи Леонардо лягли в основу сучасного дайвінгу.

6. Леонардо залишив проекти підвідного човна, повітряного гвинтокрила, танка, ткацького верстата, шарикопідшипника і літаючих машин.

7. Леонардо першим з живописців став розчленовувати трупи, щоб зрозуміти розташування і будівлю м’язів. Леонардо да Вінчі зробив тисячі заміток і малюнків, присвячених анатомії, проте не публікував свої роботи. На думку професора клінічної анатомії Пітера Абрамса, наукова робота да Вінчі обігнала свій час на 300 років і багато в чому перевершувала знамениту «Анатомію Грея»

8. Леонардо першим пояснив, чому небо синє. У книзі «Про живопис» він писав: «Синява неба відбувається завдяки товщі освітлених частинок повітря, яка розташована між Землею і чорнотою, яка знаходиться вгорі ».

9. Спостереження місяця у фазі зростаючого півмісяця привели Леонардо до одного з важливих наукових відкриттів — дослідник встановив, що сонячне світло відбивається від Землі і повертається до місяця у вигляді вторинного підсвічування.

10. Леонардо шокував сучасників звичкою уважно роздивлятися і детально замальовувати повішених. Вивчення будови людського тіла вважав найважливішим з занять.

11. Є думка, що маестро розробляв для Чезаре Борджіа отруту, яка не має смаку і запаху, а також пристрої прослушки зі скляних трубочок.

12. Леонардо був амбідекстром — однаковою мірою добре володів правою і лівою руками. Він страждав дислексією (порушенням здатності читати) — цю недугу, так званою «словесної сліпотою», пов’язують зі зниженою активністю мозку у визначеній зоні лівої півкулі. Як відомо, Леонардо писав дзеркальним способом.

13. Займаючись будівництвом каналів, Леонардо да Вінчі зробив спостереження, що потім ввійшло в геологію під його ім’ям як теоретичний принцип розпізнавання часу утворення земних шарів. Він прийшов до висновку, що Земля набагато старша, ніж вважалося по Біблії.

14. Як військовий інженер завжди був затребуваний, придумані їм легкі перекидні мости і колесцовий замок для пістолета використовувалися повсюдно. Займався проблемами містобудування та меліорації, в 1509 р побудував канал св. Христофора, а також іригаційний канал Мартезани. Герцог Моро відкинув його проект «ідеального міста». Кілька століть потому за цим проектом здійснювалася забудова Лондона. У Норвегії є міст, побудований за його кресленням. У Франції, вже будучи старцем, спроектував канал між Луарою і Соной.

Також ви можете вивчити цікаві факти про Мону Лізу (відома картина Леонардо да Вінчі), щоб розширити свій кругозір.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *