Леонід Гайдай цікаві факти

Леонід Гайдай цікаві факти життя і творчості відомого режисера Ви дізнаєтеся в цій статті.

Леонід Гайдай цікаві факти

Леонід Гайдай брав участь у Великій Вітчизняній війні, мав тяжке поранення, після якого його комісували.

Леонід Іововіч завжди розбивав тарілку перед початком зйомок. Одного разу тарілка не розбилася, зйомки відклали. Ще він вірив в містичну силу чорних кішок, вважав: вони приносять удачу, тому і знімав їх в кожній картині.

Своїм першим комедійним фільмом «Наречений з того світу» (1958) Гайдай заробив собі «славу» антирадянщика. При чому це був всього другий фільм молодого режисера, і його кар’єра могла завершитися, ледь розпочавшись. Але в 1960 році він випустив ідеологічно «правильний» фільм «Тричі воскреслий», про який згодом сам ніколи не згадував, і був знову допущений до режисерськоъ роботи.

У 1942 році Леонід Гайдай служив в армії в частині, де об’їжджали коней для фронту. Одного разу до них в частину приїхав офіцер, щоб набрати добровольців для діючої армії. На перше питання воєнкома «Хто в артилерію?», Гайдай випалив: «Я!». Так само він відповів і на питання «Хто в кавалерію?», «Хто у флот?», «Хто в розвідку?». В результаті незадоволений офіцер сказав фразу, яка пізніше увійде в фільм «Операція» И «»: «Та почекайте ви, Гайдай, дайте оголосити весь список».

Якби не хитрість Леоніда Іовича, то в його комедії «Діамантова рука» ми б не побачили багато моментів, які радянська цензура хотіла вирізати. Але режисер в кінці фільму додав сцену ядерного вибуху і сказав комісії, щоб вирізали все, що завгодно, крім цього вибуху. У Держкіно погодилися залишити всі сцени, якщо вибух виріжуть. У підсумку ця детективна комедія була визнана глядачами кращою вітчизняною комедією століття.

Леонід Гайдай часто використовував різні хитрощі, щоб провести повз цензури сцени, які були неприйнятними для керівництва Держкіно того часу. Наприклад, в легких еротичних сценах він показував героїнь не в нижній білизні, а в купальниках.

У Леоніда Іовичу було прекрасне «чуття» на акторів. Він почав знімати нікому невідомого циркового клоуна Юрія Нікуліна, на роль Шурика також взяв невідомого Олександра Дем’яненко, а для «12 стільців» відмовив таким іменитим акторам, як Євген Євстигнєєв і Олександр Миронов, на користь знову-таки невідомого Арчила Гоміашвілі. Всіх цих акторів він згодом зробив зірками радянського кінематографа.

Гайдай сам нерідко знімався в своїх фільмах. Як правило, це крихітні епізоди, але в «12 стільцях» режисер знявся в ролі Варфоломія Коробейникова — просто він не зміг знайти відповідного актора на цю роль.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *