Леонід Кравчук цікаві факти

Цікаві факти про Леоніда Кравчука ви можете дізнатися в цій статті.

Леонід Кравчук цікаві факти

Леонід Макарович Кравчук — перший Президент незалежної України.

Леонід Кравчук народився 10 січня 1934року на хуторі в Рівненській області, який тоді входив до складу Польщі. Його батько — військовослужбовець польської кавалерії — загинув в 1944 році на фронті. Леоніда виховували вітчим і мати, яка померла від інсульту, коли першому президентові України було 46 років.

У дитинстві сім’я жила бідно, він сам згадував, що ходив босоніж до першого снігу.

Кравчук все життя прожив зі своєю дружиною — Антоніною Михайлівною Мішурою. Одружилися вони в 1957 році, а познайомилися під час навчання в університеті.

Прізвище Кравчука було увічнене в народній назві кравчучки — ручного візка для перевезення вантажів. У період правління Кравчука використання кравчучок набуло масового характеру.

28 листопада 1992 року у відділенні зв’язку виставки «Політики на поштових марках», організованої Союзом українських філателістів в Австрії, використовувався спеціальний штемпель з портретом Леоніда Кравчука. На штемпелі напис українською та німецькою мовами «Президент України Леонід Кравчук». Поштовий штемпель з Кравчуком став першим в Австрії штемпелем, на якому зображений портрет голови іноземної держави.

Захоплення: шахи, полювання, футбол.

У юності Леонід Макарович був натурником для пам’ятника Щорсу в Києві. «Будучи студентом університету Шевченка, я гуляв з другом по Хрещатику. Підходить до мене чоловік, представляється архітектором Лисенком і пропонує попозувати для його роботи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *