Лісові тварини: розповідь

Розповідь про тварин лісу допоможе підготуватися до уроку.

Лісові тварини: розповідь

Ліси — це справжнє живе диво планети. Вони прикрашають землю, очищають повітря від вуглекислого газу, насичуючи життєво необхідним киснем. До того ж вони захищають від посухи, підтримуючи водний баланс. Тваринний світ лісів досить різноманітний.

Які тварини живуть у лісі?

Найбільш популярними тваринами лісів є:

Куниця

Ці тварини особливо цінуються за хутро, яке використовується в текстильній промисловості. Вони характеризуються складною поведінкою і розвиненою на рівні дитини 3 років моторикою лап. Живуть до 20 років. Полюють на гризунів, дрібних птахів і на пташині яйця.

ЗАЄЦЬ

Цей звір найчастіше зустрічається в лісах. Активний в сутінковий і нічний час. Відноситься до рослиноїдних лісових тварин. Взимку, коли настають сильні морози, зайці риють нори в снігу до 1,5 м в довжину, проводячи в них весь день, покидають нору тільки щоб поїсти або при небезпеці.

РОСОМАХА

Це звір-одинак, який веде осілий спосіб життя, шукаючи здобичі тільки на тій ділянці, на якій мешкає. Зазвичай, в його володіннях перебуває до 1500-2000 км2. Росомаха має потужні лапи, довгі кігті і хвіст, який грає роль балансира. Тому росомаха з легкістю лазить по деревах. Тварина має гострий слух, зір і нюх. Це всеїдні тварини. Їх ще називають санітарами лісу, так як вони знищують хворих і слабких тварин. У природному середовищі може прожити до 12 років.

БОБР

Бобри живуть в лісах, де є водойми. Цей досить великий гризун має красиве хутро світло-каштанового або темно-бурого, іноді чорного кольору. Примітно, що кінцівки і хвіст звірка чорні. Його відмінністю є наявність парних залоз і жировик в анальній області, які виділяють неприємний запах. Секрет — це примхливий сигнал для інших бобрів, що територія вже зайнята.

Бобри живуть сім’ями, якщо не вдалося знайти пару, то одинаками. Сім’я гризуна складається з 5-8 особин — власне кажучи, сімейної пари і приплоду з минулого і поточного року. Живуть в хатках або норах, вхід в які розташовується під водою. Харчуються тільки рослинністю — пагонами і корою дерев, трав’янистими рослинами.

БІЛКА

Важко уявити ліс без білки, яка запасає горіхи на зиму. Вона або закопує їх у землю, або ховає в дуплах дерев. Вчені довели, що більшість видів білок страждають поганою пам’яттю, і часто забувають, куди закопали горіх, з якого потім проростають нові дерева. Тому їх ще називають хранителями лісу. Харчуються в більшості випадків рослинністю, але коли з рослинами туго, особливо навесні, білки можуть харчуватися комахами, яйцями, і навіть невеликими птахами, ссавцями і жабами. Примітно, що свої зуби вони точать гілками дерев, часто плутаючи їх з проводами. І дуже часто ці тваринки стають причиною зникнення електрики.

ЇЖАК

Їжак є звичним жителем лісових просторів. Свої гнізда облаштовують в ямах, кущах, корінні дерев, занедбаних норах або печерах. Вони мають довгі середні пальці на ногах, якими вони доглядають за колючками. А ось грудку їжачки вилизують язиком. У природному середовищі живуть 3 — 5 років. Ці тварини всеїдні.

Звичайно, крім птахів і звірів, в лісах живуть змії, ящірки і комахи. Останні є найчисленнішими жителями лісу. Деякі приносять користь, так, наприклад, сім’я з одного тільки мурашника поїдає за день близько 100 тис. комах, які є небезпечними для лісів.

Сподіваємося, викладена інформація про тварин лісу допомогла Вам. А свою розповідь про тварин лісу Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *