Луї Пастер цікаві факти

Луї Пастер цікаві факти з життя французького вченого, основоположника мікробіології і імунології Ви дізнаєтеся в цій статті.

Луї Пастер цікаві факти

Ще в студентські роки Пастер зробив своє перше відкриття.

Пастер все життя займався біологією і лікував людей, не отримавши ні медичної, ні біологічної освіти.

Пастер був талановитим художником, його ім’я значилося в довідниках портретистів XIX століття. Він залишив портрети своїх сестер і матері, але, у зв’язку з захопленням хімією, заняття живописом кинув.

Пастер вивчав такі інфекційні захворювання як сибірська виразка, холера, сказ і т.д.

З його допомогою зародилися такі науки як мікробіологія, вірусологія, імунологія, бактеріологія.

Пастер розробив новий метод профілактики інфекцій — вакцинацію.

Пастер зібрав гроші на відкриття мікробіологічного інституту в Парижі. Інститут відкрився в 1888 році і працює до цих пір. У XX столітті 8 співробітників, один з яких Ілля Мечников, отримали Нобелівські премії.

Його ім’я широко відоме у всьому світі завдяки створеній ним і названій пізніше в його честь технології пастеризації.

У 1849 році Пастер одружився на Марі Лаурен. У них народилися п’ятеро дітей. Але двоє з них, на жаль, померли зовсім маленькими. Їх сімейні стосунки були зразком для наслідування: Луї та Марі поважали один одного, цінували.

Пастер був нагороджений орденами майже всіх країн світу. Всього у нього було близько 200 нагород.

Він врятував від розорення виноробів Франції, вказавши, що вино перетворюється в оцет під впливом бактерій, що викликають бродіння вин, і що досить нагріти вино до 60 °, щоб потім можна було зберігати його в добре закупорених пляшках необмежений час.

У 1868 році (у віці 45 років) у Пастера стався крововилив у мозок. Він залишився інвалідом: ліва рука не працювала, ліва нога волочилася по землі. Але навіть в такому стані він зробив найзначніші відкриття: створив вакцину проти сибірської виразки і щеплення проти сказу. Коли вчений помер, виявилося, що величезна частина мозку була у нього зруйнована. Помер Пастер від уремії.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *