Луї Пастер відкриття

Луї Пастер наукові відкриття та винаходи вплинули на розвитку хімії, біології та інших наук. Чим відомий Луї Пастер Ви дізнаєтеся в цій статті.

Луї Пастер відкриття

Французький вчений Луї Пастер, будучи хіміком за освітою, все своє життя присвятив вивченню і дослідженню мікроорганізмів, а також займався розробкою методів боротьби із захворюваннями.

Мікробіолог Луї Пастер вивчив самозародження мікробів і процеси бродіння, шовкопрядів і хвороби пива і вина. Вчений розробив вакцини проти сказу і сибірської виразки.

Луї Пастер основоположник мікробіології, який отримав премію від Французької академії за те, то спростував довго існуючу теорію про самозародження мікроорганізмів.

Луї Пастер довів, що багато процесів, такі як гниття і бродіння викликаються мікроорганізмами. Вчений був першим, хто виявив анаероби — це мікроби, які можуть спокійно розмножитися і жити без доступу кисню. Його роботи в цьому напрямку були дуже значимі, бо мали практичне значення.

Також Луї Пастер відкрив, що хвороби пива і вина викликані також мікроорганізмами, вони викликають їх скисання і бродіння. Він займався розробкою практичних заходів по запобіганню псування напоїв. Вчений довів, що нагрівання їх при 60-70 ° С і прогрівання напоїв вбиває мікроби і охороняє їх від скисання. Даний метод отримав назву пастеризації і досі використовується в промисловості.

Луї Пастер довів, що мікроорганізми викликають гнильні процеси. Це відкриття мало величезне значення для хірургії. Знаменитий англійський хірург Джозеф Лістер запропонував, на основі відкриття Пастера, систему заходів щодо захисту ран від попадання мікробів і розвитку згодом цього запальних процесів.

Також великі заслуги мікробіолога в сфері вивчення сказу і сибірської виразки. Він довів, що збудниками захворювання є паличкоподібна бактерія. Він запропонував свою систему боротьби зі збудниками недуги, створивши вакцину. З мозку кролика Пастер вивів вакцину проти сказу.

Луї Пастер вважається засновником вакцинопрофілактики. І в цій сфері він досяг успіху, давши тим самим поштовх до майбутнім відкриттям інших дослідників.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, в чому заслуга Луї Пастера.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *