Луїс Сашар «Ями» головні герої

Луїс Сашар «Ями» головні герої та їх характеристика

Луїс Сашар «Ями» характеристика Стенлі

Стенлі Єлнец IV (також відомий як «Кейвмен» або «Печерний» для інших героїв з табору): Стенлі — 14-річний хлопчик, який не має друзів з школи і якого часто дражнили його однокласники і шкільні хулігани. Сім’я Стенлі проклята на невдачі, і хоча вони не мають багато грошей, вони завжди сподіваються на краще. Стенлі розділяє ці риси з його сім’єю і, хоча він не має багато впевненості в собі, його не так легко пригнітити, що допомагає йому пристосуватися до жахливих умов табору Грін Лейк. Тим не менш, він має погану звичку звинувачувати його прапрадіда, коли він потрапляє в біду. Ця звичка зробила його нахабним. Протягом книги, Стенлі повільно здобуває і фізичну і розумову силу. Він ідентифікує людей, які становлять для нього загрозу, як Уорден. І хоча він намагається не потрапляти у біду, він встає на захист себе і своїх друзів і сім’ї. Стенлі стає на захист своїх друзів, коли він краде вантажівку містера Сера, щоб знайти свого друга Зеро в пустелі.

Луїс Сашар «Ями» характеристика Зеро

Зеро (Гектор Зероні): Зеро, як відомо, найкращий копач в таборі Грін Лейк. Інші хлопці вважають його «дурним», як і  вожаті на озері. Йому не вистачає освіти, а це означає, що він не може читати і писати. Проте, він розумний і вміє постояти за себе перед обличчям незгод. Як правило, йому важко відповісти тим, хто знущається над ним. Кажуть, що він завжди похмурий і не любить відповідати на питання. Зеро має чесний характер. Зеро зізнається, що він той, хто вкрав взуття, за яке Стенлі направили до табору. Він є прапраправнуком мадам Зероні, жінки, яка прокляла сім’ю Стенлі. Він був бездомним більшу частину свого життя, а також був покинутий матір’ю в дуже молодому віці. Але він не дуже страждає і завжди виходить на перше місце.

Луїс Сашар «Ями» характеристика Ікс-Рей

Ікс-Рей (Рекс Вошбурн): Ікс-Рей є неофіційним головою хлопчиків в групі Д. Ікс-Рей вирішує, що Стенлі буде називатися Кейвмен і фіксує порядок лінії для води. Ікс-Рей зберігає свої позиції в якості лідера хлопчиків, хоча він є одним з найменших і майже постійно в окулярах. Він переконує Стенлі, щоб той дав йому знайдену помаду, так що він може мати вихідний день замість Стенлі. Ікс-Рей здатний зберегти своє становище на чолі групи через систему нагород і союзників. Кожен раз, коли Стенлі робить щось хороше для Ікс-Рей, Ікс-Рей захищає його, коли інші хлопчики чіпляються до нього. Коли Стенлі стає друзями з Зеро, Ікс-Рей знаходиться під загрозою, і він стає ворожим по відношенню до Стенлі.

 

Луїс Сашар «Ями» характеристика Уорден

Уорден — керуюча табором Грін Лейк, вона, як відомо, жорстока, образлива. Вона використовує свою владу і привілеї, щоб отримати те, що вона хоче, і щоб члени табору робили, як їй до вподоби. Вона використовує приховані камери, щоб шпигувати за членами табору. Вона хоче поставити приховані камери в душі, викликаючи у Стенлі відчуття параноїка, і змушуючи швидко приймати душ і вибігати звідти. Вона наносить лак для нігтів з гримучої отрути, і дряпає тих, хто йде проти її волі. Вона змушує членів табору Грін Лейк рити ями, щоб шукати приховані скарби Кейт Барлоу. Вона є онукою Чарльза «Форель» Уокера.

Луїс Сашар «Ями» характеристика Кетрін

Кетрін Барлоу («Цілуюча Кейт» Барлоу): Кетрін Барлоу є доброю і розумною жінкою, яка викладає в школі в Грін Лейк сто десять років до того, як це місце перетвориться на табір Грін Лейк. Вона закохується в Сема, котрий продає цибулю в місті. Хоча більша частина білих людей в місті расисти і забезпечують дотримання правил, які забороняють чорним людям ходити в школу, Кейт (біла) закохується у Сема (чорного). Коли Кейт і Сем цілуються, жителі у гніві і вбивають Сема. Кейт спустошена смертю Сема і стає «Цілуючою Кейт» Барлоу, однією з найнебезпечніших злочинців на Заході. «Цілуюча Кейт» завжди залишає свій слід, поцілувавши когось, коли вона закінчує їх вбивство; вона не тільки грабувала, але залишала їх в жаркій пустелі даючи жовто-плямистій ящірці вкусити жертву своїми отруйними зубами і вбити їх. Вона грабує Стенлі Єлнеца I (предок Стенлі).

Луїс Сашар «Ями» характеристика Сема

Сем: Сем — афро-американський фермер в місті Грін Лейк, штат Техас, який вирощує цибулю. На його думку, цибуля ліки від всього і багато з цибулі заробляє. Він також має величезну любов до свого віслюка, Мері Лу. Його стосунки з Кейт починаються, коли Сем обмінює цибулю на банки персиків. Він був убитий городянами за поцілунок з Кейт.

Луїс Сашар «Ями» характеристика Чарльза Уокера

Чарльз «Форель» Уокер: Чарльз є надзвичайно зіпсований  син багатої родини в Грін Лейк. Він засмучується, коли Кейт відхиляє його прохання зустрічатися з нею. Це злить його, і додає причину спалити будівлю школи і вбити Сема. Його прізвисько Форель приходить через грибок на його ногах, який викликає запах мертвої риби. Він дід тюремника, який після його смерті, відкриває для неповнолітніх табір, з метою підвищення ефективності пошуку прихованих скарбів Кейт Барлоу.

Еля Єлнец: Еля — прапрадідусь Стенлі. Його часто називають прадідом  «недобрим та зіпсованим крадієм свиней», постійно звинувачують за все, що йде не так в житті Стенлі. Він вважається причиною, чому сім’я Єлнец має таке невезіння. Після того як він закохався в жінку в Латвії, він їде в Америку, забувши виконати обіцянку, яку він дав старій жінці на ім’я мадам Зероні. Це приносить невезіння для всього роду Єлнец. Проте, він навчає всіх важливій пісні, яку мадам Зероні навчила його в Латвії.

Мадам Зероні: Мадам Зероні є прапрапрабабуся Гектора Зероні (Зеро). Вона була хорошими друзями з Еля Єлнец, який отримую свиню від мадам Зероні, але він не виконує обіцянку занести її до вершини гори. Вона наслала «прокляття» на сім’ю Єлнец.

Стенлі Єлнец I: Стенлі Єлнец I син Еля Єлнец, а також прадідусь Стенлі Єлнец IV. Він був єдиним, чиї скарби були вкрадені Кейт Барлоу, поки він рухався з Нью-Йорка до Каліфорнії. Він, як відомо,  пережив сходження на вершину великого пальця в формі гори (Бога великого пальця), яке виявилося старим полем цибулі Сема.

М-р Єлнец (Стенлі Єлнец III): М-р Єлнец батько Стенлі. Він є винахідником і досить розумний, але йому дуже не щастить. Він намагається знайти спосіб переробити старі кросівки і через це у квартирі Єлнец погано пахне. Проте, він врешті-решт винаходить ліки для позбавлення ніг запаху і може найняти адвоката, пані Моренго, щоб витягти Стенлі з табору Грін Лейк.

Місіс Єлнец —  мати Стенлі. Вона не вірить в прокльони, але завжди вказує на жахливу удачу для їх сім’ї.

Сквід (Алан): Сквід є членом групи Д в таборі Грін Лейк. Він часто один дражнить Стенлі за листи до матері. Так само, як Ікс-Рей, Сквід є дуже жорстким, але дуже підвладний правилам Ікс-Рея.

Магнет (Хосе): Ще один член групи Д. Магнет заробив своє прізвисько через його здібності красти. Він потрапив до табору Грін Лейк за крадіжку тварин із зоопарку і називає свої пальці як «маленькі магніти».

Армпит (Теодор Джонсон): Один з близьких друзів Ікс-Рей в таборі, він штовхає Стенлі, коли Стенлі називає його Теодор.

Зиг Заг (Рікі): Зиг Заг найвищий хлопець групи Д, виглядає так, ніби він був на електричному стільці, з скуйовдженим волоссям. Стенлі часто думає, що він є найбожевільнішою людиною в таборі Грін Лейк. Зиг Заг це той, хто вдарив Стенлі по голові лопатою і не вибачився за це. Зиг Заг страждає від параної.

М-р Сер: Один з радників в теборі Грін Лейк, він постійно їсть насіння соняшнику. Він взяв цю звичку після прийняття рішення кинути курити. Він, як відомо, жорсткий.

М-р Пенданскі: Відповідальний за групу Д в таборі Грін Лейк. М-р Пенданскі може здатися дружнім, але він такий самий, як Уорден та Сер. Він ніколи не перестає злузувати з Зеро.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *