Льюїс Керролл цікаві факти

Льюїс Керролл цікаві факти про життя англійського письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Льюїс Керролл цікаві факти

Багатьом відомо, що Льюїса Керолла насправді звуть Чарльз Латвідж Доджсон. Однак ім’я, під яким вийшли в друк книги про пригоди Аліси, теж справжнє — просто трохи переосмислене. Письменник і математик узяв свої справжні імена «Чарльз Латвідж», переклав їх на латинь — вийшло «Карл Людовик». Після чого він знову переклав їх на англійську, взявши інші аналогії — «Керролл Льюїс» — і поміняв їх місцями.

Доджсон дуже любив дітей. У нього було 10 молодших братів і сестер, з якими йому доводилося возитися. Ще хлопчиком він почав придумувати для них невеликі віршики і казки.

Чарльз Доджсон страждав безсонням. Намагаючись відволіктися від сумних думок і заснути, він вигадував математичні головоломки, і сам же їх вирішував. Свої «опівнічні завдання» Керролл випустив окремою книжкою.

У Керролла було два пристрасних захоплення — фотографія і театр. Він, будучи знаменитим письменником, особисто був присутній на репетиціях своїх казок, проявляючи глибоке розуміння законів сцени.

Льюїс Керролл — один з перших фотографів-портретистів XIX століття. Більш ніж на половині всіх фотографій, зроблених між 1838 і 1960 роком, фігурували немовлята. Фотосесії з дітьми, які періодично влаштовував Керролл, були частиною культури того часу.

Керолл винайшов дорожні шахи і триколісний велосипед

Відомому математику і письменнику приписують кілька винаходів: книжкову суперобкладинку, дорожні шахи, триколісний велосипед, електричну ручку, мнемонічну систему для запам’ятовування імен та дат. А ще ніктографію — інструмент для письма в темряві.  Тож не дивно, що цей винахід належить саме Льюїсу Керроллу — письменник і вчений часто прокидався вночі з думками, які необхідно було негайно записати, а розпалювати світильник в той час доводилося досить довго.

Льюїс Керрол був дияконом

За статутом коледжу, в якому вчився, а потім читав лекції, Керролл прийняв духовний сан, але не священика, а тільки диякона. Це давало йому право читати проповіді без роботи в приході. А одного разу разом з богословом преподобним Генрі Ліддоном він здійснив подорож, в ході якої відвідав Росію.

Керролл цікавився медициною

Одного разу у одного зі студентів юного Керролла стався напад епілепсії. Викладач вчасно допоміг своєму студенту, при цьому залишився під враженням від цього випадку і зацікавився медициною. Він придбав і прочитав десятки медичних довідників і книг. Їх успадкував племінник Керролла, який став професором в англійській лікарні, де відкрили дитяче відділення імені Льюїса Керолла. Легендарна любов письменника до дітей залишилася відображена і таким незвичайним способом.

Керролл — талановитий математик

Він займався евклідовою геометрією, лінійною і матричною алгеброю, математичним аналізом, теорією ймовірностей, математичною логікою і математикою (іграми і головоломками). Зокрема, він розробив один з методів обчислення визначників (конденсація Доджсона).

Втім, його математичні роботи не залишили помітного сліду в історії математики, тоді як його досягнення в галузі математичної логіки випередили свій час.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *